Yükleniyor...

ABD Senatörleri, Bitcoin’in Çevresel Etkisinin Araştırılmasını için Yasa Tasarısı Sundu

ABD senatörleri Çevre Koruma Ajansı'nı (EPA) Bitcoin'in enerji kullanımını incelemeye yönlendirecek bir yasa tasarısı sundu.

abd senatorleri

ABD senatörleri Çevre Koruma Ajansı’nı (EPA) Bitcoin’in enerji kullanımını incelemeye yönlendirecek bir yasa tasarısı sundu.

Senatörler Ed Markey ve Jeff Merkley ile birlikte Temsilci Jared Huffman, Bitcoin’in çevresel etkisinin araştırılmasını talep ediyor.

ABD Senatörleri, Yasa Tasarısı Sundu

Kripto madenciliğinin ülkenin enerji hedeflerini ve yerel elektrik şebekelerini tehdit ettiğine dikkat çeken politikacılar, Kripto Varlık Çevresel Şeffaflık Yasası’nın EPA’yı 5 megavattan fazla güç kullanan madencilerin sera gazı emisyonları üzerindeki etkisini inceleyen bir rapor hazırlamaya yönlendireceğini söyledi.

Markey, madencilik şirketlerinin “kârlarını temiz enerji geleceğimiz vaadinin önüne koyarak, iklim değişikliğine karşı mücadelemizde onlarca yıllık ilerlemeyi baltaladığını” söyledi.

Yayımlanan bildiride şu ifadelere yer verildi:

“Kripto madenciliği şirketlerinin sera gazı emisyonlarını bildirmelerini sağlamak ve onları sorumlu tutmak, ülke genelinde evlerini ısıtmak, yemeklerini pişirmek ve günlük yaşamlarını sürdürmek için şebekeye güvenen toplulukları korumak için gerekli bir adımdır”

Markey ek olarak, kamu hizmeti şirketlerinin diğer tüketiciler için fiyatları yükseltmek durumunda kalabileceğini söyledi.

Tasarıda şu ifadeler yer aldı.

“Kripto varlık madenciliği operasyonları, genellikle zaman içinde bilgi işlem gereksinimlerini artırmak için tasarlanıyor ve bu da artan enerji tüketimine yol açabiliyor.
Bir kripto varlık ağı olan Bitcoin, yıllık olarak Şili veya Bangladeş gibi ülkelerin tükettiğinden daha fazla enerji tüketiyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x