Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri ABD Senatörleri, Dijital Dolar İçin Bir Araya Geliyor

ABD Senatörleri, Dijital Dolar İçin Bir Araya Geliyor

ABONE OL:google-news

ABD Senatörleri, 30 Haziran’daki gerçekleştirilmesi planlanan sanal toplantıda, doların dijital versiyonu hakkında da konuşacak. ABD Bankacılık, Konut ve Kent İşleri Senato Komitesi EDT’de “Para ve Ödemelerin Dijitalleştirilmesi” konusunu tartışacak.

Toplantıya katılacak olan isimlerin arasında, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu eski Başkanı ve token tabanlı dijital doların yaratılmasına destek sunan  Christopher Giancarlo bulunuyor. Bu önemli ismin yanı sıra Duke Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Profesör Nakita Cuttino ve Paxos’un CEO’su ve kurucu ortağı Charles Cascarilla da toplantıya katılım sağlayacak. Paxos, 2018 yılında ABD doları ile teminatlandırılmış olan PAX adıyla bilinen bir stabil koin para birimini piyasaya sürmüştü.

Toplantının konusu hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Fakat Giancarlo ve Cascarilla’nın varlığı muhtemelen ödemelerin dijitalleştirilmesi üzerine konuşulacağı senaryosunu ortaya koyuyor. Toplantıya katılacak bir diğer isim Cuttino’nun ise finansal teknolojiler üzerine araştırma yaptığı biliniyor. Duruşma halka canlı olarak yayınlanacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakThe Block
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Öne Çıkan Başlıklar