Yükleniyor...

ABD Senatörleri, Dijital Dolar İçin Bir Araya Geliyor

ABD Senatörleri, 30 Haziran'daki gerçekleştirilmesi planlanan sanal toplantıda, doların dijital versiyonu hakkında da konuşacak.

dijital dolar için toplanacaklar

ABD Senatörleri, 30 Haziran’daki gerçekleştirilmesi planlanan sanal toplantıda, doların dijital versiyonu hakkında da konuşacak. ABD Bankacılık, Konut ve Kent İşleri Senato Komitesi EDT’de “Para ve Ödemelerin Dijitalleştirilmesi” konusunu tartışacak.

Toplantıya katılacak olan isimlerin arasında, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu eski Başkanı ve token tabanlı dijital doların yaratılmasına destek sunan  Christopher Giancarlo bulunuyor. Bu önemli ismin yanı sıra Duke Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Profesör Nakita Cuttino ve Paxos’un CEO’su ve kurucu ortağı Charles Cascarilla da toplantıya katılım sağlayacak. Paxos, 2018 yılında ABD doları ile teminatlandırılmış olan PAX adıyla bilinen bir stabil koin para birimini piyasaya sürmüştü.

Toplantının konusu hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Fakat Giancarlo ve Cascarilla’nın varlığı muhtemelen ödemelerin dijitalleştirilmesi üzerine konuşulacağı senaryosunu ortaya koyuyor. Toplantıya katılacak bir diğer isim Cuttino’nun ise finansal teknolojiler üzerine araştırma yaptığı biliniyor. Duruşma halka canlı olarak yayınlanacak.