Yükleniyor...

ABD Senatörleri, Kripto Para Vergi Prosedürü İçin Değişiklik Teklif Etti

ABD senatörleri, kripto paraların vergilendirilmesi prosedürüne karşı harekete geçti.

abd

ABD senatörleri, kripto paraların vergilendirilmesi prosedürüne karşı harekete geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Senato Finans Komitesi Başkanı Ron Wyden ve Cumhuriyetçi Senatörler Pat Toomey ve Cynthia Lummis tarafından bir değişiklik teklif edildi.

Önerilen tasarıda, kripto para birimini borsalarının ve diğer dijital para birimlerinin İç Gelir Servisi’ni bilgilendirmelerini zorunlu kılıyordu. Değişikliğin kabul edilmesi için en az 60 oy alınması gerekiyor.

Yapılan değişiklikle, kripto para raporlamasının “sadece tüketicilerin dijital varlıkları satın aldığı, sattığı ve trade’ini yaptığı borsalarda işlem yapan kişileri” etkilemesi hedefleniyor. Teklife göre madenciler ve geliştiriciler dışarıda kalıyor.

550 milyar dolarlık altyapı yasasının mevcut hali, Twitter CEO’su Jack Dorsey ve kripto para topluluğu tarafından yoğun bir eleştiri almıştı. Planlanan yasaya göre, madenciler, yazılım geliştiricileri ve kripto para işletmeleri, vergi tahsildarlarına rapor verecek.

Wyden konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Yatırımcıların kripto para yoluyla borçlarını ödeyememeleri gerçek bir sorun. Ayrıca kripto paraların alıp satıldığı borsaların, üçüncü taraf bildirimlerini şiddetle destekliyorum.

Değişikliğimiz raporlamanın blockchain teknolojisi ve cüzdan geliştiren bireyler için geçerli olmadığını açıkça ortaya koyuyor.”

Senato bu hafta, altyapı yasasında yapılacak değişiklikleri oylayacak. Bu hafta sonu en kısa sürede nihai bir oylama gerçekleşebilir. Altyapı tasarısının ise yasa haline gelmesinin beklenenden uzun sürebileceği ifade ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x