ABD Senatörleri, Regülasyonları Hızlandırmak İçin Yeni Bir Tasarı Sundu • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Senatörleri, Regülasyonları Hızlandırmak İçin Yeni Bir Tasarı Sundu

Politico'nun haberine göre ABD Senatörleri Maggie Hassan ve Joni Ernst, kripto varlık regülasyonlarını hızlandırma maksadıyla iki taraflı bir yasa tasarısı sundu.

senato

Politico’nun haberine göre ABD Senatörleri Maggie Hassan ve Joni Ernst, kripto varlık regülasyonlarını hızlandırma maksadıyla iki taraflı bir yasa tasarısı sundu.

Mevzuat, ABD Hazine Bakanlığı’nın dünyadaki kripto düzenleme ortamının durumu hakkında rapor verilmesini gerektiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Senatör Maggie Hassan yaptığı açıklamada, Hazine Bakanlığı’nın kriptoların küresel finansı nasıl etkilediğini daha iyi kavraması gerektiğini belirtiyor.

Hassan bunlara ek olarak Colonial Pipeline ve JBS’ye yönelik güvenlik saldırılarından sonra, kriptonun güvenlik risklerine de dikkat çekti.

“Hazine Bakanlığı’nın, tedarik zincirlerimizi nasıl etkileyeceği konusu da dahil olmak üzere kripto kullanımının zirvesinde kalmasını sağlamaya yardımcı olma adına Senatör Ernst ile ortaklık kurmaktan mutluluk duyuyorum”

Kripto tasarısının amacı, belirli düzenlemelerden önce kriptolar hakkında daha fazla bilgi edinmektir.

Hazine Bakanlığı, geçtiğimiz hafta siber suçluların elde ettikleri paraları aklamada yardımcı olduğu gerekçesiyle Rusya bağlantılı kripto varlık işlem platformu Suex’e yaptırım uyguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x