Yükleniyor...

ABD Senatosu, 1 Trilyon Dolarlık Altyapı Tasarısını Onayladı

ABD Senatosu, uzun tartışmalara konu olan 1 trilyon dolarlık altyapı tasarısını onayladı.

abd 2

ABD Senatosu, uzun tartışmalara konu olan 1 trilyon dolarlık altyapı tasarısını onayladı.

Tasarı, kripto sektörünü savunanların değiştirmek istediği kripto vergi raporlama gereksinimlerini de içeriyor.

ABD Senatosu, iki partili altyapı tasarısını 69’a 30 oyla Temsilciler Meclisi’ne geçirdi.

Önümüzdeki 10 yıl içinde yaklaşık 550 milyar dolarlık yeni harcama da dahil olmak üzere altyapı iyileştirmelerine 1 trilyon dolar ayıran yasa tasarısı, genişletilmiş bir kripto vergi hükmünden 28 milyar dolar toplamayı öngören bir madde nedeniyle kripto topluluğu arasında tartışmalara yol açtı.

Hüküm, “komisyoncu” tanımını genişleterek madencilik kuruluşları gibi komisyoncu olmayan kuruluşlara da bilgi raporlama gerekliliği getiriyor. Bu da çeşitli endişelerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Kripto endüstrisinin savunucuları, hükmü gerçi çekti ve tasarıda değişiklik yapılmasını önerdi. Senatörler Pat Toomey,Cynthia Lummis ve Ron Wyden kimlerin “komisyoncu” olacağını kesin bir biçimde tanımlamayı teklif ederken Mark Warner, Krysten Sinema da yalnızca proof of work madencilerini muaf tutan daha dar bir değişiklik önerdi.

Tüm bu çabaların ardından taraflar uzlaşmaya varsa da uzlaşma onay almadı. Senatör Richard Shelby, bir askeri fon değişikliği ekleme çabasının Senatör Bernie Sanders tarafından engellenmesinin ardından bu hükme itiraz etti. Bu sebeple uzlaşma çabası da başarısızlıkla sonuçlandı.

Altyapı tasarısı Temsilciler Meclisi’ne gönderildi. Tasarının sonbaharda ele alınması bekleniyor. Kripto hükmü, Temsilciler Patrick McHenry, Darren Soto, Ro Khanna, Tom Emmer, ve Ted Budd gibi isimlerin muhalefeti ile karşı karşıya. Hepsi bu hükmün değiştirilmesini istiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x