Yükleniyor...

ABD’nin Sert Açıklamalarına Karşı Bitcoin Piyasası Rahatlığını Koruyor

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, dün düzenlediği basın toplantısında ABD hükümetinin kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili düzenlemeler çıkarma yönündeki duruşunu ortaya koymuştu.

ABD Bitcoin Piyasası

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, dün düzenlediği basın toplantısında ABD hükümetinin kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili düzenlemeler çıkarma yönündeki duruşunu ortaya koymuştu. ABD hükümetine göre, kripto paralar suç eylemlerinde kullanılıyor ve finansal sistem için bir tehdit oluşturuyor.

Mnuchin, “Bu gerçekten de bir ulusal güvenlik meselesidir.” diyerek kripto paraları gerçek bir tehdit olarak gördüklerini açıkça gösterdi. Mnuchin, kripto paralarla ilgili daha fazla düzenlemeye gerek olduğunu belirterek, “Biz dijital varlık servis sağlayıcılarının gölgede faaliyet göstermesine izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Kimi yatırımcıda endişeye neden olan basın toplantısının ardından Bitcoin değerini yüzde 4,5 oranında artırdı. Fundstrat Global’in baş analisti Thomas Lee’ye göre bu açıklamadan sonra BTC’nin yükselmesi dijital varlığın düzeleme konusunda endişesinin olmadığını gösteriyor.

Lee, “Bitcoin, Mnuchin’in kripto ve KYC/AML (para aklama karşıtı/müşteri tanıma) ile ilgili açıklaması karşısında rahat görünüyor. Beyaz Saray adil kurallar istiyor, ancak şu anda daha fazla eylem yapma niyetinde görünmüyor. $BTC’nin yükselmesi piyasanın bu konuda rahat olduğunu gösteriyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Haziran ayının sonunda 14.000 dolara dayanan Bitcoin, o zamandan bu yana yüzde 25’den fazla değer kaybetti. Birçok analist Bitcoin’deki bu düşüşün sağlıklı bir fiyat düzeltmesi olduğunu söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x