ABD Temsilciler Meclisi, Tartışma Yaratan Altyapı Tasarısını Biden'a Gönderdi • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Temsilciler Meclisi, Tartışma Yaratan Altyapı Tasarısını Biden’a Gönderdi

ABD Temsilciler Meclisi, tartışmalı bir kripto varlık vergi raporlama şartı içeren altyapı tasarısını ABD Başkanı Biden’a gönderdi.

abd temsilciler meclisi tartisma yaratan altyapi tasarisinin bidena gonderdi

ABD Temsilciler Meclisi, tartışmalı bir kripto varlık vergi raporlama şartı içeren altyapı tasarısını ABD Başkanı Biden’a gönderdi.

Meclis, geçtiğimiz aylarda tartışma yaratan altyapı tasarısını oyladı. Cuma geç saatlerde gerçekleşen oylamada en az 218 evet ile tasarı lehine oy kullanıldı ve iki partinin de desteğiyle geçti. Senato, kripto varlık hükmünü değiştirme girişimlerini durdurmasının ardından Ağustos ayında tasarıyı kabul etmişti. Tasarı şimdi de imzası için Joe Biden’a gidiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tasarı, komisyoncu tanımını genişleten vergi raporlama gerekliliği nedeniyle kripto topluluğunda endişe ve öfkeye neden olmuştu. Topluluk tanımın çok geniş olduğunu ve madenciler gibi tarafları da kapsadığını dile getirdi.

Tasarıda yer alan bir başka hüküm de toplulukta korku yarattı. Yaklaşık 40 yıl önce 10.000 doların üzerindeki yüz yüze nakit işlemleri için geçerli olmak üzere yazılan yasa, esasen alıcıların 15 gün içinde hükümete gönderenin kişisel bilgilerini doğrulamasını ve Sosyal Güvenlik numarasını, işlemin niteliğini ve diğer bilgileri kaydetmesini ve işlemi rapor etmesini gerektiriyor. Diğer vergi kanunu ihlallerinden farklı olarak, 6050I ihlalleri bir suçtur ve bazı avukatlar, NFT’ler gibi dijital varlıklara uygulandığında, yasaya uymanın neredeyse imkansız olabileceğine vurguladı.

Geçtiğimiz aylarda tasarının kripto hükmüne karşı yapılan itirazlar ise sonuçsuz kalmıştı. Tasarı herhangi bir değişiklik kabul edilmeden geçti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x