Anasayfa Altcoinler ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Facebook'un Kripto Para Planını Beklemeye Almasını İstiyor

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Facebook’un Kripto Para Planını Beklemeye Almasını İstiyor

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Maxine Waters, potansiyel riskler üzerine Kongre’nin araştırmasını tamamlayana kadar Facebook’un kripto para uygulama planlarını geçici olarak durdurmasını istedi.

House Finansal Hizmetler Komitesi’nin başkanı Maxine Waters şunları söyledi:

Bir kripto para birimi yaratmayı planladığını duyurmasıyla Facebook kontrolsüz genişlemesini sürdürüyor ve erişimini kullanıcılarının yaşamlarına genişletiyor. Şirketin sıkıntılı geçmişi göz önüne alındığında Facebook’tan Kongre ve düzenleyicilerin harekete geçme ve inceleme yapmaya fırsatı bulana kadar kripto para birimini geliştirmesine ara vermesini istiyorum.

Kripto para projesi Libra’nın resmi olarak açıklaması ve white paper’ını yayınlamasından bir gün sonra Facebook’un kripto parasının küresel ekonomi üzerindeki risklerinin incelenmesi için birçok yetkili harekete geçti.

Facebook’un Kongre’nin kripto para projesinin uygulanabilirliğini araştırmasına izin verip vermeyeceği şimdilik bilinmiyor. Temsilciler Meclisi’nin açık bir emri olmadığı için şirketin talebe uymak gibi herhangi bir mecburiyeti bulunmuyor.

Sosyal medya devinin gelecekte kripto para birimi ile ödeme alanına hükmedeceği üzerinde duruluyor. Bu noktada ise birtakım kaygılar baş gösteriyor. Kaygılar özellikle Facebook’un sosyal medya üzerindeki hakimiyeti ile kullanıcıların verilerini toplaması üzerine yoğunlaşıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları