Yükleniyor...

ABD’de 650 Banka, Müşterilerine Bitcoin (BTC) Hizmeti Sunabilecek

6 Milyar Dolarlık NCR, 650 banka ve kredi birliğine Bitcoin (BTC) hizmeti sunmanın yolunu açıyor.

ncr bitcoin

6 Milyar Dolarlık NCR, 650 banka ve kredi birliğine Bitcoin (BTC) hizmeti sunmanın yolunu açıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

650 ABD bankası yakında yaklaşık 24 milyon müşteriye Bitcoin (BTC) hizmeti sunabilecek. Anlaşmanın bir parçası olarak, kurumsal ödeme devi NCR ve dijital varlık yönetimi firması NYDIG, Kuzey Carolina merkezli First Citizens Bank dahil olmak üzere topluluk bankaları ve California’daki Bay Federal Credit Union dahil olmak üzere kredi birlikleri, müşterilerine mobil uygulamalar aracılığıyla kripto para birimi ticareti sunabilecekler.

Müşterileri için kripto para birimini fiilen tutmakla ilgili külfetli düzenleyici gerekliliklerle uğraşmak yerine, hizmeti kullanıma sunmayı tercih eden finansal kurumlar, NYDIG’nin saklama hizmetlerine güvenecek.

Atlanta merkezli NCR, hesaplarından dış borsalara yapılan kripto para alımlarını görmekten bıkmış bankalardan ve kredi birliklerinden gelen talep üzerine bu hizmeti sunmak için çalışma yürütüyor. Bu müşterilere, mevcut hesaplarında Bitcoin satın almaları ve nihayetinde harcamaları için bir yol sağlayarak. Bu hareket, bu kurumları kripto para borsaları ile doğrudan rekabete sokacak. NCR dijital bankacılık başkanı Douglas Brown, “Kripto ve stratejik uygulamanın faydalarına kesin olarak inanıyoruz. Ve bu, NYDIG tarafından kanıtlandığı gibi bankacılık ilişkilerimiz için ve perakendeciler, restoranlar ve benzerleri için geçerlidir” ifadelerini kullandı.

1884 yılında Ulusal Yazarkasa olarak kurulan NCR, 160 ülkede 34.000 kişiye istihdam sağlıyor ve dijital bankacılık hizmetlerinden ATM’lere ve restoran satış noktası kiosklarına kadar iş yapıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x