ABD'li Kongre Üyeleri, SEC ve CFTC'yi Kripto Varlık Piyasası Katılımcılarıyla Diyalog Başlatmaya Çağırdı • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD’li Kongre Üyeleri, SEC ve CFTC’yi Kripto Varlık Piyasası Katılımcılarıyla Diyalog Başlatmaya Çağırdı

İki ABD’li kongre üyesi, SEC ve CFTC'ye kripto varlık piyasası katılımcılarıyla aktif bir diyalog yürütmek için ortak bir çalışma grubu oluşturulması çağrısında bulunan bir mektup gönderdi.

abdli kongre uyeleri sec ve cftcyi kripto varlik piyasasi katilimcilariyla diyalog baslatmaya cagirdi

İki ABD’li kongre üyesi, SEC ve CFTC’ye kripto varlık piyasası katılımcılarıyla aktif bir diyalog yürütmek için ortak bir çalışma grubu oluşturulması çağrısında bulunan bir mektup gönderdi.

Kongre üyesi Glenn Thompson, kendisinin ve kongre üyesi Patrick McHenry’nin gelişmekte olan kripto varlık endüstrisini ağır düzenlemelerle boğmak yerine alandaki aktörlerle yapıcı bir diyalog başlatmaya çağırmak üzere Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) bir mektup gönderdiğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mektup, SEC başkanı Gary Gensler ve Başkan Biden tarafından seçilen CFTC başkan vekili Rostin Behnam’a hitap ediyor ve dijital varlıklar üzerinde ortak bir çalışma grubu kurulması isteniyor.

“İnovasyonun ABD Dışına Çıkmasına İzin Vermeyin”

Mektupta Thompson ve McHenry, şu anda ABD’nin yerel dijital varlık ekosisteminin geleceği ve buna yönelik düzenleyici politikaların nasıl şekilleneceği konusunda çok önemli bir noktada durduğunu belirtti.

Kongre üyeleri, SEC başkanı Gary Gensler ve Senatör Warren’ın yenilikçi kripto varlık endüstrisinin geleceği hakkında söyledikleriden endişe duyduklarını ve bu tür bir tavrın kripto varlıklar ile ilgili yenilikleri ve yeni işleri ABD’den uzaklaştıracağını belirtti. Mektubun yazarları ayrıca kripto varlık piyasası oyuncuları ve düzenleyicilerle yapıcı ve aktif bir diyalog başlatılması gerektiğini söyledi.

“Bu ülke dışında inovasyonu ve istihdam yaratmayı düzenlemek yerine, düzenleyiciler ve piyasa katılımcıları arasında aktif bir diyalogu teşvik etmeliyiz.”

SEC ve CFTC, Kripto Varlık Piyasasıyla Müzakereye Başlamalı

Mart ayının başlarında, 2021 İnovasyon Engellerini Ortadan Kaldırma Yasası ABD Kongresi’nde kabul edildi.

Bu SEC ve CFTC temsilcilerinin kripto varlık şirketleriyle aktif ve işbirliğine dayalı bir diyalog oluşturacak bir çalışma grubu oluşturmasını gerektiriyor. Kripto varlık piyasası katılımcılarının yanı sıra yatırımcıların, düzenleyicilerin, akademik araştırma kuruluşlarının, paydaşların ve daha fazlasının çıkarlarını koruyan kuruluşları da içerecek.

Mektubun yazarları, bu yasa tasarısı geçirilir ve çalışma grubu oluşturulurken, SEC ve CFTC’nin de aynı şeyi yapabileceğini ve kripto varlık şirketleri ve diğer piyasa katılımcılarıyla mümkün olduğunca kısa sürede en iyi düzenlemenin nasıl olması gerektiği konusunda iş birliğine başlayabileceğini belirtiyor. Böylece yenilikçi blokzinciri ve kripto varlık endüstrisi ABD’de gelişmeye başlayabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x