Yükleniyor...

ABD’li Kongre Üyesi, El Salvador’un Bitcoin Yasası’nın Riskleri Hakkında Yasa Tasarısı Sundu

ABD’li kongre üyesi Norma J.

abdli kongre uyesi el salvadorun bitcoin yasasinin riskleri hakkinda yasa tasarisi sundu

ABD’li kongre üyesi Norma J. Torres, Kongre Üyesi Rick Crawford ile birlikte El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesine yönelik riskleri azaltmaya yönelik bir yasa tasarısını sundu. 

El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabulünün yaratacağı olası risklere ilişkin tartışmalar sürüyor. El Salvador’da Bitcoin’in benimsemesine yönelik riskleri azaltmayı amaçlayan 4 Nisan tarihli yasa tasarısı, El Salvador’da Kripto Para Birimi Sorumluluğu (ACES) adını taşıyor. Torres attığı bir tweete El Salvador’un Bitcoin hamlesini “dikkatsiz bir kumar” olarak nitelendirdi:

“El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesi, inovasyonun düşünceli bir şekilde kucaklanması değil, ülkenin istikrarını bozan dikkatsiz bir kumardır… El Salvador bağımsız bir demokrasi ve onun kendi kendini yönetme hakkına saygı duyuyoruz ancak ABD’nin finansal sistemlerimizi bu kararın risklerinden korumak için bir planı olmalı.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tasarı, Bitcoin’i bir para birimi olarak kabul eden El Salvador’da siber güvenlik, ekonomik istikrar ve demokratik yönetişime yönelik riskleri değerlendirmeyi ve ABD finansal sistemine tehdit olabilecek bu tür riskler için bir strateji geliştirmeyi içeriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x