Yükleniyor...

ABD’li Ünlü Milyarder: Bitcoin’e (BTC) İlgi Duymuyorum

ABD'li ünlü milyarder, yatırımcı, riskten korunma fonu yöneticisi ve hayırsever Stanley Druckenmiller, Bitcoin’e (BTC) ilgi duymadığını ve 4.

Stanley Druckenmiller Bitcoin

ABD’li ünlü milyarder, yatırımcı, riskten korunma fonu yöneticisi ve hayırsever Stanley Druckenmiller, Bitcoin’e (BTC) ilgi duymadığını ve 4.4 milyar dolar değerindeki varlığını yeni doğan bir dijital varlığa tahsis etmeyeceğini açıkladı.

Bloomberg’in haberine göre, Druckenmiller, Key Square Capital Management’ın kurucusu Scott Bessent ile yaptığı röportajda Bitcoin’in neden bir değer deposu olduğunu anlayamadığını ve Bitcoin için ne long ne de short pozisyon açmayacağını söyledi.

Bir neandertal olduğunu düşünmediğini ifade eden Druckenmiller, bu yakıştırmanın Bitcoin’e sahip olmak istemediğimi söylediğinden bu yana insanlar tarafından kendisine yakıştırıldığını belirtti. Ayrıca, geçtiğimiz Aralık ayında CNBC ile yaptığı önceki röportajında Druckenmiller şunları söylemişti:

Bitcoin hakkında bildiğim tek şey, değiş tokuş edilebilecek bir araç olabileceği. Çünkü bu tür bir volatilite ile işlemler, özellikle perakende işlemler yapmak mümkün değil.

Bitcoin Naysayerleri

Druckenmiller, Bitcoin konusundaki duruşuyla yalnız değil, çünkü finans dünyasından birçok önemli isim de onun gibi düşünüyor ve dijital varlıkları anlama konusunda eksik kaldıklarını veya kalmak istediklerini dile getiriyorlar.

Bu isimlerden biri de borsa aracısı ve finansal yorumcu Peter Schiff. Schiff, geçen ay kimsenin Bitcoin ile ödeme yapmak istemediğini söylemiş ve The Bitcoin Standard kitabının yazarı Saifedean Ammous ile yapılan bir tartışmada Druckenmiller’inkilere benzer argümanlar sunmuştu.

Başka bir Bitcoin naysayeri ise daha önce Bitcoin’i “fare kapanı” olarak adlandırılan ve Bitcoin’in hiçbir şey üretmediğini iddia eden efsanevi yatırımcı Warren Buffett’ti. Buna karşın IIB’nin haberine göre, milyarder yatırımcı Buffett, hayır yemeği için 4,57 milyon dolarlık teklifi ile Tron (TRX) CEO’su Justin Sun’la temas kurdu. Belki de bu toplantı Buffett’in kripto paralar hakkındaki düşüncelerini değiştirecek ve en önemlisi Tron’un en büyük destekçisi olmasını sağlayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner