Yükleniyor...

ABD’li Yatırımcı Grupları, SEC Başkanı Gensler’a Kripto Varlık Düzenlemesi Çağrısında Bulundu

ABD’li savunuculuk grupları, SEC Başkanı Gary Gensler’ı kripto varlık piyasasını sıkı bir şekilde düzenlemeye çağırdı.

abdli yatirimci gruplari sec baskani genslera kripto varlik duzenlemeleri hakkinda cagrida bulundu

ABD’li savunuculuk grupları, SEC Başkanı Gary Gensler’ı kripto varlık piyasasını sıkı bir şekilde düzenlemeye çağırdı. 

Finansal Reform Eğitim Fonu, Amerika Tüketici Federasyonu ve diğerlerinin Pazartesi günü kaleme aldığı mektupta kripto varlık piyasası “Vahşi Batı” olarak nitelendirildi ve stablecoin’lerin, kripto varlık kredilerinin ve kripto varlık alım satım platformlarının daha fazla düzenlemeye ihtiyacı olduğu vurgulandı. Mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Kayda değer düzenleyici bir rehberlik olmadan, dijital varlık piyasası bir Vahşi Batı olarak doğdu ve büyüdü. Komisyonun ve diğer federal finansal düzenleyicilerin, yatırımcıları daha iyi korumak ve dijital varlık piyasalarının bütünlüğünü ve istikrarını iyileştirmek için yasayı uygulaması acildir.”

Menkul kıymetleri düzenleyen kuralların on yıllardır yürürlükte olduğuna dikkat çekilen mektupta SEC’nin yatırımcıları koruması gerektiği vurgulandı. USDC ve USDT ise, menkul kıymet gibi görünmesi nedeniyle yatırımcılara önemli riskler oluşturabilir denildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner