Yükleniyor...

ABD’nin Cool Valley Belediye Başkanı, Herkese 1.000 Dolarlık Bitcoin (BTC) Vermek İstiyor

ABD'nin Missouri eyaletinin Cool Valley Belediye Başkanı Janson Stewart, kasabanın tüm 1.

abdnin cool valley belediye baskani herkese 1 000 dolarlik bitcoin btc vermek istiyor

ABD’nin Missouri eyaletinin Cool Valley Belediye Başkanı Janson Stewart, kasabanın tüm 1.500 sakinine 1.000 dolar değerinde Bitcoin vermeyi planlıyor.

Belediye Başkanı Stewart, yerel haber kaynağı KDSK’ye, Bitcoin savunucuları tarafından kullanılan en yaygın ifadelerden birine atıfta bulunarak, “Bak, bu dijital altın” dedi. “Şehrimdeki her hanenin, ister 500 ister 1000 dolar olsun, bir miktar Bitcoin aldığını görmek istiyorum.”

Belediye Başkanı Stewart, Bitcoin projesini yıl sonuna kadar başlatmayı umuyor ve bunu finanse etmek için bir dizi potansiyel kaynakla ilgileniyor:

“Birkaç milyon dolara kadar topladığım herhangi bir parayı eşleştirmeyi kabul eden bazı bağışçılarım var. Bununla birlikte birkaç hükümet fonu almaya çalışıyorum. Ya da potansiyel olarak gelen COVID yardımından gelen paranın bir kısmını almaya çalışıyorum.”

Belediye başkanının şehrin kendi fonlarını kullanmayı bile düşündüğü bildiriliyor. Başkan yaptığı açıklamada “Mümkün… Nasıl olacağını göreceğiz” ifadelerini kullandı. 

Beş Yıllık HODL

Cool Valley sakinleri, Bitcoin’lerini ancak en azından başlangıçta satmamak koşuluyla alabilecekler.

Belediye Başkanı Stewart, “Bunu bir Bitcoin hak kazanma programı gibi düşünüyoruz” dedi ve ekledi: ”Fikir şu ki, gerçekten tam erişim elde etmeden önce belki beş yıl boyunca ona dokunmazsınız.”

Stewart ayrıca, vatandaşların bugün Bitcoin’i sadece araba ödemeleri için kullandıklarına yıllar sonra 500.000 dolar gibi bir miktara karşılık geldiğini gördüklerinde ”gerçekten pişman olacaklarını” söyledi. 

Bitcoin’in sakinlere tam olarak nasıl dağıtılacağı henüz belirlenmedi. Stewart kapıları çalmayı ve kasaba halkına Bitcoin’in nasıl kullanılacağı ve saklanacağı konusunda ücretsiz dersler vermeyi önerdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x