Yükleniyor...

ABD’nin Dijital Dolar Projesi Ripple ile İş Birliği Yapacak

ABD, dijital dolar projesini daha çok incelemek ve teknik bir sanal alan oluşturmak için Ripple ile iş birliği yapacak.

ABDnin Dijital Dolar Projesi Ripple ile Is Birligi Yapacak

ABD, dijital dolar projesini daha çok incelemek ve teknik bir sanal alan oluşturmak için Ripple ile iş birliği yapacak.

ABD dijital dolar projesinde Ripple’ın yanı sıra başka blockchain firmalarıyla çalışarak daha fazla araştırma yapmayı hedefliyor.

ABD Dijital Doları İlk Olarak Sınır Ötesinde Kullanılacak

Dijital dolar projesi uzun süredir gündemde kendine yer edinen bir konu haline geldi. Merkez bankası dijital parası (CBDC) kullanımında ilk hedef sınır ötesi ödemeleri gerçekleştirmek. Sınır ötesi ödemeler ilk olarak Ekim başında başlayacak. Program iki aşamada gerçekleşecek. Proje bir eğitim ve bir pilot aşaması olarak planlanıyor.

Konu ile ilgili açıklamada şöyle belirtildi:

“Gelişen teknik çözümlerin iş değerini dönüştürücü bir şekilde nasıl açığa çıkarabileceği konusunda özel ve kamu sektörü paydaşlarını bilgilendirmek için paylaşılacak ve kullanılacaktır.

Dijital Dolar Projesi, bilgi teknolojisi danışman şirketi Accenture ile bir halk eğitim ve savunuculuk grubu olan Digital Dollar Foundation tarafından oluşturuldu. Nisan ayında, ABD’deki en büyük finansal hizmet sağlayıcılarından biri olan Depository Trust and Clearing Corporation, Digital Dollar Project ile ortaklık kurdu. Ortaklık kapsamında CBDC altyapısının test edilmesi için Project Lithium başlatılmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x