Yükleniyor...

Abu Dhai Bitcoin Madencilik JV’sini Oluşturuyor

Marathon Digital Holdings, Abu Dabi'de madencilik tesisleri kurmak ve işletmek için FS Innovation ile bir ortak girişim kurduğunu açıkladı.

Firtina Bitti Bitcoin Madencilik Zorlugunda Artis Bekleniyor

Marathon Digital Holdings, Abu Dabi’de madencilik tesisleri kurmak ve işletmek için FS Innovation ile bir ortak girişim kurduğunu açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Açıklamanın kalanında şirket, ilk projenin iki dijital varlık madenciliği sahasından oluşacağını söyledi. 

Abu Dhabi’de İki Şirket Ortaklaşa Madencilik Tesisi Başlatıyor

Kripto madenci Marathon Digital, madencilik tesisleri oluşturmak ve işletmek için Abu Dabi’de FS Innovation ile bir ortak girişim kurulacağını açıkladı.  

Şirket yapılan bir açıklamada, ilk projenin 250 MW’lık iki dijital varlık madenciliği sahasından oluşacağını söyledi. Yeni kuruluş, yüzde 80 FSI’a yüzde 20 Marathon’a ait olacak ve başlangıçta 406 milyon dolara mal olacak.

Marathon, daha önce faaliyet gösterdiği tesislerin sahibi konumunda bulunmuyor, şirket bunun yerine yer sağlayıcılarla sözleşme yapıyor. Madencilik endüstrisi, yüksek enerji maliyetleri ve 2021’in zirvesinden düşen Bitcoin fiyatıyla mücadele ediyor. Bu firmaların birçoğu çok borçlu ve bazıları ise iflas başvurusunda bulundu. 

ABD’deki 0,175 dolara kıyasla Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki hane halkları için elektrik kilovat saat başına yaklaşık 0,081 dolara mal oluyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x