Yükleniyor...

Acala’nın Yeni EVM Güncellemesiyle, MetaMask Kullanılarak Polkadot’a (DOT) Erişilebilecek

Ethereum (ETH) DeFi uygulamaları artık MetaMask kullanarak Polkadot (DOT) ekosistemine erişebilecek

acala

Ethereum (ETH) DeFi uygulamaları artık MetaMask kullanarak Polkadot (DOT) ekosistemine erişebilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Acala’nın EVM+ güncellemesi, Ethereum uygulamalarının Polkadot’un çok zincirli ağına erişmesi için bir giriş sağlar.

MetaMask, Acala ile Polkadot’a Geliyor

Polkadot’un ana DeFi merkezlerinden biri olan Acala, popüler Ethereum araçlarıyla uyumlu yeni bir geliştirme ortamı olan EVM+’ı piyasaya sürdü.

Güncelleme, protokolün Ethereum araçlarıyla olan uyumluluğunu daha iyi hale getiriyor.

Acala, Polkadot üzerinde Substrate tabanlı bir parachain olmasına rağmen Ethereum Virtual Machine ile birlikte çalışabilirliğe zaten sahip durumda. Ethereum şu anda en önemli akıllı sözleşme platformudur. Polkadot ve Cosmos (ATOM) gibi diğer ağlar, blockchain ağları arasında zincirler arası birlikte çalışılabilirliği sağlamak için umut verici çözümler sunmaktadır.

Ekip ilk kez Şubat 2021’de Acala ve Polkadot ekosisteminde devreye alınmasını sağlayan Acala EVM adlı bir modülü başlattı. Ancak entegrasyon o sırada Ethereum araçlarıyla uyumlu değildi. Ethereum uygulamaları Solidity ile yazılırken, Polkadot projeleri Substrate programlama dilini kullanır.

Polkadot tabanlı proje, geliştiricilere Ethereum’dakine benzer bir deneyim yaşatma amacıyla, MetaMask, Truffle ve Waffle gibi araçları entegre etti.

Entegrasyon, DeFi uygulamalarının popüler Ethereum cüzdanı MetaMask’ı kullanarak Polkadot ekosistemine erişmesine izin verecek.

Örneğin, Acala’da bir Ethereum uygulaması başlatılırsa, kullanıcıları Polkadot’a erişmek için MetaMask kullanarak “Acala Market” e geçebilecekler.

Uyumluluk gösteren Ethereum uygulamaları, AcalaSwap’e para göndermenin ve Polkadot tabanlı varlıkların trade’ini yapmanın bir yolunu sunacak. Benzer şekilde geliştiriciler, Truffle ve Waffle aracılığıyla Polkadot üzerinde EVM sözleşmelerini test edebilecekler. EVM+ güncellemesi önümüzdeki günlerde yayınlanacak.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x