Yükleniyor...

AccuWeather, Hava Durumu Verileri İçin Chainlink’i (LINK) Kullanacak

Hava durumu bilgi sağlayıcısı AccuWeather Çarşamba günü yaptığı açıklamada, hava durumu API'lerini doğrudan blokzinciri tabanlı akıllı sözleşmelere yerleştirmek için bir Chainlink node’u başlattığını duyurdu.

accuweather hava durumu verileri icin chainlinki link kullanacak

Hava durumu bilgi sağlayıcısı AccuWeather Çarşamba günü yaptığı açıklamada, hava durumu API’lerini doğrudan blokzinciri tabanlı akıllı sözleşmelere yerleştirmek için bir Chainlink node’u başlattığını duyurdu. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

AccuWeather API’leri sıcaklık, yağış, rüzgar hızı ve doğal afet sınıflandırmaları gibi hava durumu bilgilerini içerir. AccuWeather destekli akıllı sözleşmelerin birkaç olası kullanımı, hava durumu tahminlerine bağlı olarak değişebilen NFT’ler, doğal afetlere karşı hava durumu tahmin piyasaları ve hava durumu firmasına göre hava durumuyla ilişkili otomatik tedarik zinciri değişimlerini de içerir.

AccuWeather’ın Küresel Ürün Sorumlusu Kurt Fulepp konu hakkında şunları söyledi:

”Chainlink’e katılan ilk hava durumu ile ilgili veri ürünlerinden biri olarak, gelişmekte olan blokzinciri tabanlı pazara değer katma erişimimizi genişletmekten heyecan duyuyoruz.”

Ethereum tabanlı bir merkeziyetsiz blokzinciri oracle’ı olan Chainlink, zincir dışı verilerin akıllı sözleşmelere yerleştirilmesine izin veriyor.

Kripto para borsası Kraken ayrıca yakın zamanda merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarına ilişkin fiyat tahminlerini kolaylaştırmak için bir Chalinlink node’u ekledi ve dijital varlık yatırım firması Grayscale de Chainlink’in yerel token’ı LINK’i yatırım fonuna ekledi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x