Adalet Sisteminde de Kripto Para Devri Başlıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Adalet Sisteminde de Kripto Para Devri Başlıyor

Posta'dan Rükzan Sağır'ın yazısına göre, Amerika merkezli girişim şirketi Ryval, hukuk davalarına kripto paralar aracılığıyla yatırım yapmayı mümkün kılan, yani davaları bahse açan bir sistem geliştirdi.

kripto para adalet sistemi

Posta’dan Rükzan Sağır’ın yazısına göre, Amerika merkezli girişim şirketi Ryval, hukuk davalarına kripto paralar aracılığıyla yatırım yapmayı mümkün kılan, yani davaları bahse açan bir sistem geliştirdi.

Bir davayı kazanan taraf ile birlikte başkalarının da kazanabilmesini sağlayan bu konseptte tek şart, kripto para kullanmak. Dava dosyasını kripto para ile satın almak da denilebilir. Adalet sisteminde yeni bir devri açacak bu sistem şöyle işliyor:

  • Ryval şirketi, bir olaya ilişkin yasal iddiaları inceliyor.
  • O konuyla ilgili hukuki sonuçların neler olabileceğini belirliyor.
  • Yatırımcılar ikna olursa davanın açılması için para yatırıyorlar, bu sayede davacı kişiye mahkeme masrafları için fon sağlanıyor.
  • Dava sonuçlandığında ona yatırım yapanlar genelde birkaç kat kazanmış oluyor, dava reddedilmişse de kazanç elde edemiyorlar.
  • İlla sonuçlanması da gerekmiyor, davacı lehine bir ara karar çıkarsa da para değerleniyor.

“Adli Dosyalar da Dahil Olmak Üzere Her Şey Dijitalleşebilir”

kripto para Ryval
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Konseptin kurucusu Kyle Roche, dünyadaki tüm varlıkların dijitalleşebileceğine, buna adli dosyaların da dahil olduğuna inandığını dile getiriyor.

Dava sürerken, yatırımcı kendi kripto parasını bir başkasına da satabiliyor. Örneğin kaybedilecek gibi görünüyorsa, o sırada kişi kripto parasını nakit karşılığı elden çıkarabiliyor.

‘Kumar’ gibi gelen bu sisteme ilgi büyük. Dava finansmanı ABD’de yeni değil. Sektöre, 2019-2020 arasında 2.5 milyar dolarlık yatırım yapılmış. Daha önce yalnızca varlıklı kişilerin yatırım yapabildiği bu sistem kripto para aracılığıyla şimdi herkese açılıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x