Yükleniyor...

AdvisorShares, Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’si İçin Başvuruda Bulundu

Bir dizi farklı temada ETF sunan bir yatırım yönetimi firması olan AdvisorShares, bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’si için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvuruda bulundu.

advisorshares bitcoin vadeli islemler etfsi icin basvuruda bulundu

Bir dizi farklı temada ETF sunan bir yatırım yönetimi firması olan AdvisorShares, bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’si için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

Başvuruya göre AdvisorShares Managed Bitcoin ETF,  “varlıklarının tamamını veya büyük ölçüde tamamını Bitcoin üzerinde borsada işlem gören vadeli işlem sözleşmelerine” ve teminata yatıracak.

ABD, Maryland merkezli yatırım yönetimi firması başvuruda doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmayacağını söyledi.

Morgan Creek Capital, fonun yatırım stratejilerine rehberlik etmek için araştırmalarını ve diğer kaynaklarını kullanarak fonun alt danışmanı olarak görev yapacak.

SEC başkanı Gary Gensler, bu ayın başlarında yaptığı açıklamalarda, yalnızca Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri işlemleri yapan Bitcoin ETF’lerine daha olumlu bakacağını öne sürmüştü. 

Bloomberg analisti Eric Balchunas’a göre, Cuma günü yatırım firmaları VanEck ve ProShares, Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin onaylanması için SEC’ye başvurduktan sadece iki gün sonra başvurularını geri çekti.

Şu anda henüz onay almamış bir düzineden fazla Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x