Yükleniyor...

Afrika, Devrim Niteliğinde Bir NFT Koleksiyonu Çıkartıyor

Afrika kabile sanatından ilham alan bir NFT koleksiyonu olan Masks of Ether, blok zinciri alanına daha fazla Afrikalının dahil olması adına 5 Ekim'de 10.

afirka NFT

Afrika kabile sanatından ilham alan bir NFT koleksiyonu olan Masks of Ether, blok zinciri alanına daha fazla Afrikalının dahil olması adına 5 Ekim’de 10.000 görsellik portföyünü piyasaya sürüyor.

Koleksiyon, Batı Afrika kabile maskelerinden ilham alan, piksel sanat maskelerini içeren 10.000 üretken görüntü olarak yayınlanacak.

Masks of Ether’in sanatçısı ve yaratıcısı Harrison Foko, geleneksel Afrika sanatını, dijital ortama taşımayı ve ona yeni izleyiciler çekmeyi amaçlıyor. Afrika sanatına farklı bir odaklanma getiren Foko, NFT ve blok zinciri topluluğunda kapsayıcılığı ve çeşitliliği artırmayı umduğunu söyleyerek şunları ekledi;

“NFT alanına kendi köklerimi getirmekten heyecan duyuyorum. Modern sanat formuna bu kadar geleneksel bir şeyi kullanarak giren daha önce hiç olmamıştı.”

Siyah ve azınlık sesler blok zincir alanında yeterince temsil edilmiyor. Önceki başarılı projeler (tükenmiş World of Women koleksiyonu gibi), NFT topluluğunun azınlık seslerinin artan görünürlüğüne hazır olduğunu gösteriyor.

Birçok kişi bu yeni koleksiyon için şimdiden heyecanlı. Bir Twitter kullanıcısı @kartikiyer6 konuyla ilgili şöyle diyor:

“Afrika kabile sanatını NFT alınana getirerek çeşitliliğe değer veren bir proje görmek harika. Bu, NFT alanında bir devrim olacak.”

Foko, koleksiyonu yayınlama konusunda heyecanını şöyle aktardı;

“Çevrimiçi koleksiyonu lansmandan önce görmek heyecan verici. Topluluk yeni bir şey için hazır ve heyecanlı. Biz de onlara bu yeniliği getiriyoruz.”

Foko, 100.000 dolarlık gelirin,  blok zincir eğitimi veren bir kuruluş olan The CryptoSavannah Foundation’a ve Afrika’daki uzak kabileleri koruyan ve muhafaza eden bir kuruluş olan Survival International’a gideceğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x