Yükleniyor...

Ağustos Ayında En Çok Yükselen 5 Kripto Varlık

Ağustos ayı içerisinde birçok altcoinde hareketlilik yaşandı.

gectigimizayencokyukselen

Ağustos ayı içerisinde birçok altcoinde hareketlilik yaşandı. Piyasada yaşanılan dalgalanmalar nedeniyle inişli çıkışlı bir ayı geride bıraktık. CoinMarketCap verilerine göre Ağustos ayı içerisinde ilk 100 kripto para arasından en çok kazandıran 5 altcoin şu şekilde;

  • Arweave (AR)
  • Solana (SOL)
  • Avalanche (AVAX)
  • Revain (REV)
  • Fantom (FTM)

Arweave (AR): Arweave, bilgisayar ağları üzerinde dosyaların ve verilerin kalıcı şekilde depolanmasını sağlayan bir yazılımdır. Bu yazılımın çalışma sistemi, diğer merkezi olmayan ve depolama hizmeti sunan SIA gibi uygulamalara benzer. Bu sistem, bilgi depolama hizmeti sunan ağların alım-satım işlemlerini yapmak isteyen kişiler için kripto varlıkların kullanabilecekleri bir platform sağlar.Arweave,CoinMarketCap verilerine göre geçtiğimiz ay %390.62 oranla en çok kazandıran coinler arasında birinci sırada yerini aldı.

Solana (SOL): Solana, merkeziyetsiz finans (DeFi) çözümleri sağlamak için blockchain teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, oldukça işlevsel bir açık kaynak projesidir. Projeyle ilgili fikir ve ilk çalışmalar 2017’de başlarken, Solana merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Vakfı tarafından Mart 2020’de resmi olarak başlatıldı. Solana, geçtiğimiz Ağustos ayında % 228.30 oranla en çok kazandıran ikinci coin olarak listede yerine aldı.

Avalanche (AVAX): CoinMarketCap verilerine göre geçtiğimiz ay %220.53 oranıyla en çok kazandıran coinler arasında üçüncü sırada yerini alan Avalanche, Merkeziyetsiz finansal varlıklar, finans uygulamaları ile kripto varlık işlem platformları ve hizmetler için güvenli, pratik, ölçeklenebilen bir yapı sunmak amacıyla oluşturulmuş bir ağdır. Resmi tokeni AVAX’tır. Avalanche, izin gerektiren ve gerektirmeyen blok zincirlerin tek bir ağ üzerinden çalışabilmesini mümkün hale getirir. Buna göre ihtiyaç duyulan çözümlerin alt ağlarda geliştirilebilmesi mümkündür. Klasik bir blok zinciri ile Avalanche arasındaki fark burada tek bir zincir üzerinden hareket edilmemesidir.

Revain (REV): Revain (REV), blockchain teknolojisi tabanlı ilk “güvenilir” değerlendirme platformu. Kullanıcıların yaptıkları bütün değerlendirmeler blockchain üzerinde kayıt altına alınır ve bunların şeffaflığı sağlanır. Revain platformunun kendisi de dahil hiçbir kullanıcı veya yönetici blockchain üzerindeki değerlendirmeleri silemez. Bu da günümüzde en büyük sorunlardan birisi olan sahte değerlendirmeleri ortadan kaldırmaktadır. Piyasa değeri bakımından 73. Kripto varlık olan Revain, geçtiğimiz Ağustos ayında %202.07 oranla en çok kazandıranlar listesine girdi.

Fantom (FTM): Fantom (FTM), aBFT olarak adlandırılan ilkeleri kullanarak DAG tabanlı dağıtık bir defter konsensüsü ile çalışan ve akıllı sözleşmeler için güvenli bir sanal makine sunan bir blok zincir platformudur. Fantom (FTM), DAG olarak adlandırılan ana sistemi ile Lachesis protokolü kullanılarak akıllı sözleşmelere yeni bir boyut kazandırmayı amaçlamaktadır. Fantom, geçtiğimiz ay %193.28 oranla en çok kazandıran coinler listesinde beşinci sırada yer aldı.

Tablodan geçtiğimiz ay içerisinde en çok kazandıran altcoinleri inceleyebilirsiniz:

grafik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner