Yükleniyor...

Aion (AION) Nedir: Ne İşe Yarar?

Bugün sizlere Aion (AION) nedir, Aion yorumları, Aion nasıl satın alınır, Aion’un özellikleri ve Aion ne işe yarar başlıklarından bahsedeceğiz.

aion nedir

Bugün sizlere Aion (AION) nedir, Aion yorumları, Aion nasıl satın alınır, Aion’un özellikleri ve Aion ne işe yarar başlıklarından bahsedeceğiz.

Aion Nedir?

Aion ağı, gizlilik, ölçeklenebilirlik ve platformlar arası iletişimi çözmeyi hedefleyen çok katmanlı çözümdür. Platformun kendi kripto parası olan AION ise platform içi kullanıma sahiptir.

Aion Neden Çıktı?

İlk katmanlı blockchain projeleri sadece kişiler arası (P2P) işlemlere olanak tanımıştı. Ama Ethereum (ETH) platformunda karmaşık uygulamalar geliştirilebiliyor. Ama ilk ve ikinci nesil çözümlerde platformlar arası iletişim mümkün değildi. Bu yüzden Aion piyasaya giriş yaptı. Diğer bir durum ise platformlar arası geçişin üçüncü partilere ihtiyaç duyulabilmesinden dolayı kaynaklanıyordu. Ama Aion bu sorunu kolaylıkla çözer.

Aion Ağının Özellikleri Nelerdir?

Aion, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Zcash (ZEC) gibi kripto paraların ve ağların iletişim kuramamasına çözüm sağlar. Tasarladıkları çok katmanlı ağ sayesinde karmaşık süreçler uygulamadan kolaylıkla diğer platformlarla iletişim kurabilirsiniz. Çözüm olarak Ethereum ERC-20 standardında kripto para oluşturan firma, tecrübeli kadrosuyla birlikte daha gelişmiş çözümler üzerine çalışıyor. Ama yine de Aion ağı rahatlıkla kullanılabilir.

Aion Ekibi

Ekibin başında Nuco Global ve Aion Vakfı’nın CEO’su Matthew Spoke bulunur. Ardından Nuco CTO’su Junius Tu ve mühendisler Ali Sharif, Chris Lin ve Alexandra Roatis ise uzun yıllar yazılım geliştirme alanında çalışmış uzman yazılımcılardan oluşur. Ardından iş geliştirme uzmanları Duncan Cameron ve Dipesh Pradhan varken, CFO pozisyonunda Jason Burke ve COO pozisyonundaki Kesem Frank ise projedeki önemli isimler olarak görülebilir.

Aion Yorumları

Dünyada blockchain ağları arasında iletişime olanak sağlayan ilk uygulama olan Aion, Ethereum’dan sonraki en büyük gelişmenin fitilini ateşledi. Zaman içinde Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX) ise başka ağlarla etkileşimde bulunmak için köprü inşa ettiler. Özellikle gelecekte daha da önemli bir konu olacağını vurgularsak Aion gibi projelere talep daha da artabilir.

Aion Nasıl Satın Alınır?

Aion, Binance, Bitgumb, KuCoin, WazirX, CoinDCX, Bitvavo, Beaxy, BiONE, Bitrue, LATOKEN, ATOMARS, Bitfinex, CoinBene ve DragonEX borsalarında hesabınız olduktan sonra alım yapabilirsiniz. Eğer Aion satın alacaksanız AION/USDT, AION/ETH, AION/BTC, AION/KRW ve AION/EUR işlem çiftlerinden faydalanabilirsiniz.

Aion Ağının Kullanım Alanları

AION CEO’su, kendi ağları için birkaç kullanım alanı sıraladı:

Startuplar

Aion, startupları farklı platformların sunduğu çözümlerle eşleştirmede etkin bir yol sağlar. Bu sayede kurucular, uzmanlık alanlarına kolayca yönelebilirler.

Şirketler

Aion’un sunduğu hizmet olan platformlar arası etkileşim ile büyük endüstriler, başka firmaların hangi blockchain platformlarını kullandıklarına bakmak zorunda kalmayacaklar. Bu sayede firmalar ek süre ve yazılım geliştirme maliyetinden kurtulacaktır.

Merkezsiz Uygulama Geliştirme

Yazılımcılar farklı blockchain ağlarında uygulama geliştirirler. Ama platformlar arasında etkileşim sınırlı olduğu için tek bir protokol üzerinde kalabilirler. Aion ise bu sorunu kendi platformları üzerinden yazılım geliştirerek çözmeyi sağlar.

Onaylayıcılar

Aion platformunun ana kullanıcıları doğrulayanlar olduğu için, sistemdeki tüm işleyiş onlar üzerinden yürür. Onaylayıcıların rolü ise tüm işlemlere bakıp kontrol etmekten geçer. İşlemleri onayladıktan sonra ise başka blockchain platformları arasından transfer işlemlerini gerçekleştirir.

Köprü İnşası

Aion core yazılımcıları ise ağlar arası işlemlere olanak sağlayan köprüleri oluşturup aktiviteleri izlerler.

Aion Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

AION token’larımı hangi cüzdanlarda tutabilirim?

AION token’larınızı My Aion ve Trust Wallet üzerinden kolayca tutabilirsiniz. 

Aion hakkındaki sorularımı nereden sorabilirim?

Sorularınızı Aion’un telegram grubunda sorabilirsiniz.

Staking pool yöneticileri token’larımı çalabilir mi?

Staking pool yöneticileri sizin AION token’larınıza akıllı kontratlar aracılığıyla sahip olamayacakları için çalamazlar.

Aion Ne İşe Yarar?

Dünyanın ilk platformlar arası blockchain uygulaması olan Aion, farklı blockchain platformları ile etkileşime olanak tanır. Özellikle platformlar arası köprülerin kurulduğu bir çağda olduğumuzu düşünürsek, Aion gibi projelerin piyasada olması çok önemli bir gelişme. Son olara Aion, sağladığı altyapı ile yazılım geliştirme maliyetlerini ciddi oranda düşürebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner