AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kripto Temsilcilerini TBMM’ye Davet Etti • Coinkolik
Yükleniyor...

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kripto Temsilcilerini TBMM’ye Davet Etti

Kısa süre içerisinde Cumhurbaşkanı tarafından Meclise sunulacağı ifade edilen ve Türk kripto para sektörünün merakla beklediği kanun tasarısıyla ilgili önemli bir adım atıldı.

ak parti elitas

Kısa süre içerisinde Cumhurbaşkanı tarafından Meclise sunulacağı ifade edilen ve Türk kripto para sektörünün merakla beklediği kanun tasarısıyla ilgili önemli bir adım atıldı. Kripto para fenomenleri Meclise davet edildi.

Türkiye’de kripto paralarla ilgili kanun tasarısının nasıl olacağı tartışılırken Twitter’da taslağın konuşulduğu bir sohbet odasına katılan AK Parti Grup Başkanvekili ve eski Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, kripto para temsilcilerini, önümüzdeki Çarşamba günü TBMM’ye davet etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Elitaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada da şu ifadelere yer verdi;

“Twitter’da Meclise gelmesi beklenen ‘kripto yasa taslağı’ hakkında kriptonun önde gelen isimlerinin düzenlemiş olduğu canlı yayına katıldık. Sektörün görüş ve önerilerini almak için kripto para temsilcilerini Meclis’e davet ettik.”

Meclise davet edilen kişiler arasında Blockchain hukuku alanında uzman Avukat Sima Baktaş ve Ava Labs Türkiye İş Geliştirme Direktörü Dr. Aytunç Yıldızlı ile birlikte toplamda beş ismin olacağı bildirildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x