AK Parti Metaverse'te Toplantı Yapacak • Coinkolik
Yükleniyor...

AK Parti Metaverse’te Toplantı Yapacak

Sputnik Türkiye'de yer alan bir habere göre AK Parti, metaverse üzerinde bir toplantı gerçekleştirecek.

akparti metaverse toplanti

Sputnik Türkiye’de yer alan bir habere göre AK Parti, metaverse üzerinde bir toplantı gerçekleştirecek.

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, Sputnik’e verdiği demeçte başkanlığın sanal gerçeklik dünyasıyla yakından ilgilendiğini ifade etti. İleri, şu açıklamalarda bulundu:

“Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve blok zincir teknolojileri üzerinde yükselecek olan Metaverse platformları yakın gelecekte gündelik hayatlarımızı ve iş sektörlerini dönüştürme potansiyeline sahip dijital mecralar olarak ön plana çıkmaya başlamıştır. AK Parti olarak hem bu teknolojiyi içselleştirmek ve kullanmak hem de bu mecraların düzenlemeleri noktalarında çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. AK Parti iktidarları döneminde ülkemize 19 yılda kazandırılan eser ve hizmetleri Metaverse dünyasına taşımaktayız.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İleri, metaverse konusunda AK Parti’nin atacağı adımları anlatarak, bu ay metaverse üzerinde bir toplantı düzenleneceğini dile getirdi. İleri şunları söyledi:

“AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genişletilmiş İl Başkanları Eğitim ve İstişare Toplantısı’nda Metaverse dünyasına taşıdığımız eser ve hizmetlerin ilk örneklerini katılımcıların deneyimine sunmuştuk. 29 Aralık 2021’de Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirdiğimiz AK Parti MKYK toplantımızda ise Türkiye’nin vizyon yatırımlarından bir kaçının daha Metaverse demolarını deneyime sunduk. Tüm bunlarla birlikte 2022 Ocak ayı birim toplantımızı Metaverse dünyasında gerçekleştirecek ve Türkiye’de yine bir ilke imza atacağız. AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı olarak Metaverse çalışmalarını arttıracak ve bu çalışmalarımızı 81 İl teşkilatımız ile ülke geneline yayacağız” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x