Yükleniyor...

AK Partili Numan Kurtulmuş’tan Bitcoin (BTC) Açıklaması Geldi

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, katıldığı bir programda Bitcoin (BTC) hakkında konuştu.

ak parti kurtulmus bitcoin

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, katıldığı bir programda Bitcoin (BTC) hakkında konuştu. Kurtulmuş, Bitcoin’in henüz alternatif bir para birimi olarak adlandırılması için erken olduğunu dile getirdi.

Sözcü’de yer alan bir habere göre AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş, İstanbul Sultanbeyli’de gençlerlerle bir araya geldi. Etkinlikte yer alan gençlerden biri Kurtulmuş’a kripto paralarla alakalı bir soru yöneltti. Numan Kurtulmuş ise şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin yeni bir para birimi denemesidir. Tamamen sanaldır fakat şu anda bir karşılığı var. Dünyada yeni bir küresel finansal mimari arayışının bir sonucudur. Biz 30 yıldır bunları söylüyoruz. Dünyada yeni bir küresel finansal mimariye ihtiyaç var.”

“Bitcoin Çok Hızlı Gelişiyor”

Kurtulmuş Bitcoin’in hızlı bir biçimde geliştinini ifade ederek onun alternatif bir para birimi olup olmayacağıyla alakalı da fikirlerini belirtti. Kurtulmuş şu ifadeleri kullandı:

“Açıkçası Bitcoin çok hızlı gelişiyor. Bununla birlikte spekülatif bir alan haline de dönüyor. Yasal çalışmalar yapılıyor herhalde önümüzdeki dönemde parlamentoya da gelecektir. Henüz ‘Bitcoin alternatif bir para birimidir’ demek için çok çok erken olduğunu düşünüyorum. Dikkatli olmak lazım, insanların yeni bir denemede kötü tecrübeler edinmemeleri için tedbirlerin alınması gerekiyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x