Yükleniyor...

Alanında Lider 3 Şirket Bitcoin (BTC) Kabul Etmeyi Planlıyor

Bitcoin kabul eden şirketler giderek artmaya devam ediyor.

alaninda lider 3 sirket bitcoin btc kabul etmeyi planliyor 8

Bitcoin kabul eden şirketler giderek artmaya devam ediyor. ABD’li mortgage şirketi United Wholesale Mortgage’ın yanı sıra Güney Afrikalı emlak yatırım şirketi Quorum Holdings ve Kanadalı mücevher borsası SafeGold da Bitcoin kabul etmeyi planlıyor. 

Bir CryptoPotato haberine göre UWM, 2021’in sonuna kadar kripto varlıkları ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi planlıyor. Şirket ilk önce Bitcoin desteği ekleyeceğini, kısa bir süre sonra ise Ethereum gibi diğer kripto varlıkları sisteme dahil edeceğini duyurdu. 

Güney Afrikalı emlak yatırım şirketi Quorum Holdings ve Kanadalı mücevher borsası SafeGold da müşterilerinin Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kullanabileceklerinin sözünü verdi.

Kripto Varlık Kabul Eden İlk ABD’li Mortgage Şirketi

Michigan merkezli mortgage şirketi UWM, önümüzdeki aylarda ödemeler için kripto varlıkları kabul etme planlarını açıkladı. UWM kripto varlıklar ile ödeme kabul etmeye başlarsa kripto varlıkları bir ödeme yöntemi olarak benimseyen ilk büyük ABD’li mortgage şirketi olacak. Firmanın CEO’su Mat Ishbia konu hakkında şunları söyledi:

“(Bu yıl) bunu ülkedeki herkesten önce gerçekleştirebileceğimiz için heyecanlıyız.”

Üst düzey yönetici, firmanın kripto varlık hamlesine Bitcoin ile başlayacağını söyledi. Daha sonraki bir aşamada Ethereum gibi diğer varlıkları ekleme olasılığını değerlendirecek:

“Bitcoin ile başlayacağımızı düşünüyorum, ancak Ethereum ve diğerlerine de bakıyoruz. Koşmadan önce yürüyeceğiz ama aynı zamanda teknoloji ve inovasyonda kesinlikle lideriz ve yaptığımız her şeyde her zaman en iyi ve lider olmaya çalışıyoruz.”

Quorum Holdings ve SafeGold da Katıldı

Johannesburg merkezli emlak grubu Quorum Holdings, müşterilerin kira depozitolarını kripto varlıklar ile ödemelerine izin vererek bu alandaki ilk Güney Afrikalı şirketi olmayı planlıyor. Firmanın hukuk danışmanı Saul Mayers, Bitcoin dışında kiracıların ödeme yöntemi olarak Ethereum’u da kullanabileceklerini ve operasyonun güvenliğini vurgulayarak şunları kaydetti:

“Nasıl çalıştığına bağlı olarak, hem Joburg hem de Cape Town’daki diğer mülklere genişleyeceğiz. Kiracılar, kripto varlıklarının güvenli ve güvenilir bir platformda tutulacağını bilerek, kiralamalarını güvence altına almak için Bitcoin veya Ethereum kullanabilir.”

Mayers, kripto varlıkları övmesine rağmen riskleri konusunda da uyardı. Örneğin, bir kiracı mülke zarar verebilir. Aynı zamanda, BTC veya ETH’nin değeri düşebilir, yani mal sahibi bu maliyetleri geri almak için kira depozitosunu kullanamayabilir.

Kanada da Bitcoin benimsenmesi açısından geri kalmıyor. Ontario merkezli altın hizmetleri sunan SafeGold, ödeme seçeneklerine yalnızca Bitcoin’i değil, aynı zamanda Ethereum (ETH) ve Dogecoin’i (DOGE) ekledi. Şirketin, Binance Coin’e (BNB) sabitlenen kripto para birimi SafeTitan’ı (STTN) bile kabul etmeyi planladığını belirtmekte fayda var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x