Yükleniyor...

Algorand (ALGO) Kurucusu Kripto Piyasaları İçin Tahminde Bulundu

Algorand'ın (ALGO) kurucusu, blok zincirler geleneksel finans kurumları tarafından kullanılan ana araçlar haline geldiğinden, tek bir temel özelliğe sahip kripto varlıklarının önümüzdeki on yılda hayatta kalacağını söyledi.

algo

Algorand’ın (ALGO) kurucusu, blok zincirler geleneksel finans kurumları tarafından kullanılan ana araçlar haline geldiğinden, tek bir temel özelliğe sahip kripto varlıklarının önümüzdeki on yılda hayatta kalacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) bilgisayar bilimi ve kriptografi profesörü olan Silvio Micali, Los Angeles Times ile yaptığı yeni bir röportajda, düşük işlem maliyetlerine sahip dijital varlıkların gelecekte hayatta kalacağını söyledi:

“Blockchain işlemler için kullanılmaya başladığı anda, bence çok düşük maliyetle işlem yapabilen birkaç blok zinciri ortaya çıkacak. Geleneksel finans blok zincirine geçmeye başladığında, gerçekten çok büyük ve işlemsel bir şekilde kullanılan blok zincirlerinin hızlandığını göreceksiniz. Ve [Bitcoin gibi] birkaç değer deposu belki kalacak.”

Algorand Vakfı’na göre, akıllı sözleşme platformundaki bir işlem 0.001 ALGO’ya mal oluyor.

Micali ayrıca Algorand’ın güçlü yönlerinden birinin yüksek enerji verimliliği olduğunu söylüyor. Ona göre Algorand, daha az enerji tüketiyor.

“Bitcoin, küçük bir ülke kadar elektrik emer ve [Algorand] yaklaşık 10 ev kadar elektrik tüketir.”

Michali ayrıca, hem Sanayi Devrimi hem de erken insanlık tarihi ile karşılaştırmalar yaparak, son teknoloji ve modası geçmiş kripto projelerinin aynı anda var olduğu bir çağda yaşadığımızı belirtiyor.

“Çok bölünmüş bir dünyadayız. Bizimki gibi son derece sofistike blok zincirlerinin olduğu ve aynı anda orada olmaya devam eden çok erken nesil blok zincirlerinin olduğu çok özel bir andayız. Sanki Neandertal ve Homo sapiens birlikte yaşıyormuş gibi.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x