Yükleniyor...

Alibaba’dan Yeni Bir NFT Projesi

Çinli e-ticaret holdingi Alibaba, Alibaba Auction hizmetlerinin bir parçası olarak, teknoloji devinin blockchain teknolojisini benimseme konusundaki süregelen çabalarının altını çizen yeni bir non fungible token bölümü başlatıyor.

alibaba

Çinli e-ticaret holdingi Alibaba, Alibaba Auction hizmetlerinin bir parçası olarak, teknoloji devinin blockchain teknolojisini benimseme konusundaki süregelen çabalarının altını çizen yeni bir non fungible token bölümü başlatıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tree Graph Blockchain Araştırma Enstitüsü bünyesinde faaliyet gösteren bir birim olan Bit Universe, dün yayınlanan şirket açıklamasına göre, Alibaba Auction’ın NFT görüntüleme ve teklif ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik Guang Jian adlı bir NFT platformunu başlattı.

Guang Jian, e-spor, dijital telif hakları, dijital sanatlar ve dijital ticaret kartları ile ilgili ürünler için Alibaba Auction’ın hizmetlerini kolaylaştıracak. Açıklamaya göre Guang Jian, Tree Graph Blockchain ve Sichuan eyalet hükümeti tarafından desteklenen bir blockchain altyapısı olan New Copyright Blockchain üzerine kurulu hizmetlere bağlı olacak.

Kullanıcılar, Çin’deki en büyük ödeme uygulamalarından biri olan Alibaba iştiraki Alipay veya Tencent’in sahip olduğu bir mega uygulama olan WeChat aracılığıyla yeni platforma erişebilecekler.

Bu hizmet, Alibaba’nın NFT ile ilgili bir hizmeti ilk kez kullanıma sunması değil. Daha geçen hafta Alipay, geçen ay büyük ekrana gelen popüler Çin animasyon filmi “White Snake 2: The Tribulation of the Green Snake”in yer aldığı NFT sanat eserlerini sundu. NFT’ler, kullanıcıların ödeme kodu sayfaları için duvar kağıtları olarak tasarlandı ve iki baskının toplam 80.000 kopyası bir gün içinde tükendi.

Alibaba’nın sahibi olduğu Çinli çevrimiçi alışveriş platformu Taobao, geçen ay da yıllık alışveriş festivalinde NFT sattı.

Bu ayın başlarında Tencent, şirketin kendi Zhixin zincirine dayanan Huanhe adlı bir NFT ticaret platformunu da başlattı. Tencent’e göre, ilk satışı, her biri 18 Yuan’a (2.78 ABD Doları) satılacak olan tanınmış Çin talk show “Shisanyao”ya dayanan 300 sesli NFT’yi içeriyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x