Yükleniyor...

Alman Fonlarının %46’sı Bitcoin (BTC) ile İlgileniyor

Avusturya, Almanya ve İsviçre'nin Almanca konuşulan bölgesindeki (DACH bölgesi) fonların %46'sı, yapılan 70'ten fazla yatırım fonu anketine göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleriyle ilgileniyor.

btc1

Avusturya, Almanya ve İsviçre’nin Almanca konuşulan bölgesindeki (DACH bölgesi) fonların %46’sı, yapılan 70’ten fazla yatırım fonu anketine göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleriyle ilgileniyor.

Ankete göre Alman fonlarının %88’i Bitcoin’e yatırım yapmış değil. Sadece %4’lük bir kısmının yatırımı söz konusu. Kalan %8’lik ise kararsız kesimi oluşturuyor.

Ayrıca, %6,6’sının geç aşamada planlandığını ve bu yıl Almanca konuşulan kripto holding fonlarının iki katından fazlasına yatırım yapacağını ortaya koydu.

Fonların %13,2’si yatırım yapmak istiyor ancak hala bu alanı araştırmayı sürdürüyor. %26,3’lük kısmı dijital varlıkları merak ederken, şimdilik daha fazla vade bekliyor. Kalan %53.9’luk kısım ise önümüzdeki üç yıl içerisinde kripto para yatırım yapma ihtimallerinin düşük olduğunu söylüyor.

Anketi gerçekleştiren bir teknoloji düşünce kuruluşu olan Mindsmith’ten Arthur Capella, “Araştırmaya göre, üç yıl içinde dijital varlık piyasasına yalnızca DACH bölgesinden 100 milyar dolardan 657 milyar dolara bir giriş beklemek mümkün” dedi.

İlginç bir şekilde, katılımcıların %33.8’i yatırım yaptıkları takdirde DeFİ kullanmayacaklarından emin olmadıklarını söylerken, %14’lük kısım ise DeFi’ı kullanmayı düşüneceklerini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x