Alman Varlık Yöneticisi, Bitcoin'i (BTC) Özel Yatırımcılarına Getirmeyi Planlıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Alman Varlık Yöneticisi, Bitcoin’i (BTC) Özel Yatırımcılarına Getirmeyi Planlıyor

Alman varlık yöneticisi Union Investment, Bitcoin'i (BTC) yatırım fonlarından birkaçına dahil etmeyi planlıyor.

union 2

Alman varlık yöneticisi Union Investment, Bitcoin’i (BTC) yatırım fonlarından birkaçına dahil etmeyi planlıyor. Kripto varlıklar Almanya’da daha fazla kabul görebilir.

Union Investment’ın bir yöneticisi Bloomberg News’e yaptığı açıklamada, özel yatırımcılarına sunulan bir dizi yatırım fonuna Bitcoin eklemeyi düşüneceklerini ifade etti. Yeni yatırım stratejisinin ne zaman uygulanacağı konusunda ise bir ayrıntı paylaşılmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DZ Bank Group’un yatırım kolu olan Frankfurt merkezli varlık yöneticisi 30 Aralık 2020 itibariyle yönetim altında yaklaşık 386 milyar Euro’luk varlığa sahipti.

Union Investment’ın duyurusu, Almanya’da kripto yatırımlarının daha kolay hale geldiğini ortaya koyuyor. Almanya’da özel fonların sermayelerinin %20’sini kripto varlıklara ayırmasına izin veren bir yasa meclisten geçmişti. Böylelikle ana akım da kriptoya dahil olmaya başladı.

Almanya dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olduğu için, haberler yurtiçinde ve yurtdışında birçok kripto girişimi ve endüstri lideri tarafından sevinçle karşılandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x