Yükleniyor...

Almanya Maliye Bakanı’ndan Libra Açıklaması!

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, Facebook'un kripto parası Libra'yla ilgili açıklama yaparak son dönemdeki Libra tartışmalarına dahil olmuş oldu.

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz Libra

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, Facebook’un kripto parası Libra’yla ilgili açıklama yaparak son dönemdeki Libra tartışmalarına dahil olmuş oldu. Scholz, sosyal medya devinin Libra projesinin araştırılması için bir düzenleyicinin görevlendirilmesi çağrısında bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Scholz, tüketicinin korunmasıyla ilgili kaygıların arttığını ve Euro bölgesinde potansiyel bir rahatsızlık oluştuğunu ifade ederken, “Euro, Euro bölgesindeki tek yasal ödeme aracıdır ve öyle olmaya devam ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Almanya Maliye Bakanı’na göre, geniş çaplı ulaşılabilir bir dijital varlığın sunulması, devletlerin kendi ekonomilerini para politikaları aracılığıyla yönetme kabiliyetlerine müdahale anlamına geliyor olabilir. Scholz’a göre, para birimi çıkarmak özel bir şirketin ellerine bırakılmamalı çünkü bu bir ülkenin bağımsızlığı için ana etmenlerden biri.

Libra’nın ortaya çıkmasından sonra Avrupa’dan yükselen tartışmalara Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire de katılmış, Libra’yı eleştirmişti. “Şüphesiz Libra’nın bağımsız bir para birimi olmasına izin veriliyor. Bu olamaz ve olmamalı.” açıklamasında bulunmuştu.

Haziran ayında Avrupa Avrupa Parlamentosu üyelerinden Markus Ferber de Libra’yı bir düzenleyicinin araştırması çağrısında bulunmuş, çok uluslu bir şirketin “gölge bir banka” gibi işlev görmesinin durdurulmasını istemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x