Yükleniyor...

XRP Haberleri

Ripple son dakika yorum ve haberlerini en güncel şekilde Coinkolik üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer dijital para birimlerine göre daha hızlı ve düşük maliyetli ödeme işlemleri sunan Ripple (XRP), finansal sektör için çözümler sunar. Kripto ekosisteminde önemli bir rol oynayan Ripple davası ise son zamanların ilgiyle takip edilen olayları arasındadır. En güncel XRP gelişmeleri için takipte kalın.

Coinkolik'in bu sayfasında en güncel Ripple haberleri listelenmektedir. Peki bu Ripple denilen şey nedir? Şüphesiz geleneksel finans sisteminin temel yapı taşı banklalardır. Günümüzde bankalar para transferlerini gerçekleştirmek için son derece yavaş eski sistemler kullanmaktadır. Özellikle sınır ötesi/uluslararası para transferlerinde kullanılan SWIFT sistemi başta olmak üzere günümüzde para transferleri son derece zaman alan ve yüksek işlem ücretleriyle karşılaşılacak bir süreçle yürütülmektedir. Bu noktada Ripple, bu ve benzeri problemleri ortadan kaldırmak amacıyla tüm dünyaya ucuz, hızlı ve adil bir çözüm sunmak üzere yola çıkmış, Blockchain tabanlı bir iletişim protokolüdür. Geleneksel bankacılık sisteminin artık eskimiş olarak sınıflandırılacak altyapısına kıyasla Ripple'da işlemler çok daha hızlı ve ucuzdur. Gücüne dağıtık defter ve Blockchain teknolojisinden alan Ripple, Bitcoin'e kıyasla son derece hızlı ve maliyet bakımından avantajlıdır. SWIFT'in yerini almayı amaçlayan Ripple protokolünün kripto para birimi XRP'dir.

Ripple (XRP) Hakkında Bilinmeyenler

Kripto para sektörünün en önemli şirketlerinden Ripple Labs, Inc., Ripple ödeme protokolünü ve değişim ağını geliştiren bir Amerikan teknoloji şirketidir. Başlangıçta Opencoin adı altında faaliyetlerine başlayan ve 2015 yılında Ripple Labs olarak yeniden adlandırılan şirket, 2012 yılında kuruldu. Ripple Labs'in merkezi San Francisco, Kaliforniya'da bulunuyor. Ryan Fugger, 2004 yılında Vancouver'da yerel bir döviz ticareti sistemi üzerinde çalıştıktan sonra Ripple'ı tasarladı. Ryan Fugger'in amacı, merkezi olmayan ve bireyleri ve toplulukları kendi paralarını yaratma konusunda etkin bir şekilde güçlendirebilecek bir para sistemi yaratmaktı. Fugger daha sonra RipplePay.com'u kurdu. Aynı zamanda, Mayıs 2011'de Jed McCaleb, işlemlerin Bitcoin tarafından kullanılan madencilik süreci yerine ağ üyeleri arasındaki fikir birliği ile doğrulandığı bir dijital para birimi sistemi geliştirmeye başladı. Ağustos 2012'de Jed McCaleb, Chris Larsen'i işe aldı ve dijital para fikriyle Ryan Fugger'ın kapısını çaldılar. McCaleb ve Ripple topluluğunun uzun süredir devam eden üyeleri ile yapılan görüşmelerden sonra, Fugger dizginleri teslim etti. Eylül 2012'de Chris Larsen ve Jed McCaleb, OpenCoin şirketini kurdu. 26 Eylül 2013'te OpenCoin, adını resmi olarak Ripple Labs, Inc. olarak değiştirdiğini duyurdu. 13 Haziran 2016'da Ripple, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı'ndan (NYSDFS) kripto para lisansı almayı başardı. Bu lisans Ripple'ı BitLicense'e sahip dördüncü kripto para şirketi haline getirdi 2018 yılının Mart ayında, SBI Ripple Asia tarafından yönetilen ve 61 bankadan oluşan bir Japon banka konsorsiyumu, Japonya'da isteğe bağlı yerel ödemeler sağlamak için Ripple destekli bir mobil uygulama olan "MoneyTap"i başlattı. 2018 yılının Mayıs ayında İspanyol Bankacılık grubu Santander, Ripple'ın xCurrent teknolojisini kullanan, blockchain teknolojisiyle desteklenen uluslararası ödemeler için ilk mobil uygulama olan One Pay FX'i piyasaya sürdü. Yine aynı yıl Mumbai ofisini açan Ripple Labs, Kotak Mahindra Bank, Axis Bank ve IndusInd gibi önde gelen bankalar da dahil olmak üzere birden fazla Hindistan merkezli şirketle partnerlik duyurarak müşterilerinin sayısını arttırdı.

Ripple (XRP)  Yorumları

Ripple'ın ve en popüler ürünü XRP'nin kullanıcılarına sağladığı avantajlara gelin yakından bakalım. Düşük işlem ücretleriyle para transferlerine olanak sağlayan Ripple (XRP) en çok bu yanıyla ön plana çıkıyor. Ripple ile işlem gerçekleştirmek, geleneksel finansal sistemde işlem gerçekleştirmekten kat ve kat daha ucuz. Öte yandan Ripple'ın XRP'siyle sınır ötesi para transferleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Geleneksel bankacılık sisteminde para transferleri birkaç gün sürebiliyor. Son olarak Ripple (XRP) bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilir. Ucuz ve hızlı para transferlerine olanak sağlaması nedeniyle XRP ödemelerde kullanılıyor.

Güncel Ripple Haber Merkezi

Ripple hakkındaki en son altcoin haberleri son dakika analizleri ve yorumları, Ripple fiyatı hakkındaki gelişmeleri Coinkolik.com üzerinden sıcağı sıcağına takip edebilirsiniz.
ck x banner
ck youtube banner