Yükleniyor...

Altcoin Projesi Saldırıya Uğradı, Fiyat Düştü

Thorchain bu sefer de yaklaşık 8 milyon dolara mal olan başka bir saldırıya maruz kaldı.

altcoin projesi saldiriya ugradi fiyat dustu

Thorchain bu sefer de yaklaşık 8 milyon dolara mal olan başka bir saldırıya maruz kaldı. Saldırı, Bifrost’un sahte varlıklar almasını sağlayan özel bir sözleşme kurularak gerçekleştirildi. Geçen hafta protokol, başka bir saldırı ile yaklaşık 4.000 ETH kaybetmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Thorchain, geçtiğimiz haftalarda yaşanan saldırının ardından, görevi belirli bir ağdaki hataları bulmak olan birden fazla blokzinciri güvenlik şirketi tarafından denetlendiğini söyledi. Thorchain konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

”Gerçekten sadece iki seçenek vardı. Başlat ve sorun yaşama riskini kabul et ya da başlatma ve %90 tam denetim-inceleme döngüsünde 6 ay daha bekle. Her ikisi de zor.”

Maple Finance’de Sermaye Piyasaları Başkanı olan Daniel Kim konu hakkında şunları söyledi:

“Bu akıllı sözleşmeli menkul kıymet firmalarının bilgisayar korsanlarına ayak uydurması konusunda sürekli bir savaş var. Bununla birlikte, DeFi endüstrisi henüz yeni ortaya çıkıyor… bu sorunlar çözümlere yol açıyor.”

Saldırının ardından projenin yerel token’ı RUNE %20’den fazla değer kaybetti. Daha sonra bir miktar toparlanma yaşayan RUNE, yayın saati itibariyle 3.94 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x