Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Altın Savunucusu Peter Schiff'e Göre Çinliler Bitcoin Almıyor!

Altın Savunucusu Peter Schiff’e Göre Çinliler Bitcoin Almıyor!

ABONE OL:google-news

Altın savunucusu, Euro Pacific Capital’in CEO’su ve genel stratejisti Peter Schiff, Çinlilerin Bitcoin’i güvenli bir liman olarak görmediklerini ve sanılanın aksine Bitcoin almadıklarını öne sürdü.

ABD Başkanı Donald Trump’ın 1 Ağustos’ta Twitter üzerinden 300 milyar dolar değerindeki Çin ürünleri için yüzde 10 oranında ek gümrük vergisi getirdiklerini açıklaması sonrası ABD-Çin ticaret savaşında sular yeniden ısınmaya başladı. Çin Yuan’ı ABD Doları karşısında geçtiğimiz yılın Aralık ayından bu yanaki en düşük seviyeyi gördü.

ABD-Çin ticaret savaşında suların yeniden ısınması ve Çin Yuan’ının değer kaybetmesi sonrası analistler Çinlilerin güvenli bir liman olarak Bitcoin’e yöneldikleri ve Bitcoin’deki bugünkü yükselişinin bundan kaynaklandığı sıklıkla dile getirmeye başladılar.

Schiff ise farklı düşünüyor. Altın boğası Schiff’e göre Çinliler Bitcoin satın almıyorlar. Schiff Twitter hesabı üzerinden “CNBC, izleyicisini Bitcoin satın almaya yönlendirmek için elinden geleni yapıyor. Altının daha büyük pazarı olmasına rağmen, CNBC Bitcoin’e daha fazla yayın süresi ayırıyor. Çinliler güvenli liman olarak Bitcoin almıyor. Spekülatörler alıyor ve Çinlilerin güvenli liman umuduyla Bitcoin almasını bekliyorlar” dedi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar