Yükleniyor...

Altın Savunucusu Peter Schiff’e Göre Çinliler Bitcoin Almıyor!

Altın savunucusu, Euro Pacific Capital'in CEO'su ve genel stratejisti Peter Schiff, Çinlilerin Bitcoin'i güvenli bir liman olarak görmediklerini ve sanılanın aksine Bitcoin almadıklarını öne sürdü.

Çin Bitcoin

Altın savunucusu, Euro Pacific Capital’in CEO’su ve genel stratejisti Peter Schiff, Çinlilerin Bitcoin’i güvenli bir liman olarak görmediklerini ve sanılanın aksine Bitcoin almadıklarını öne sürdü.

ABD Başkanı Donald Trump’ın 1 Ağustos’ta Twitter üzerinden 300 milyar dolar değerindeki Çin ürünleri için yüzde 10 oranında ek gümrük vergisi getirdiklerini açıklaması sonrası ABD-Çin ticaret savaşında sular yeniden ısınmaya başladı. Çin Yuan’ı ABD Doları karşısında geçtiğimiz yılın Aralık ayından bu yanaki en düşük seviyeyi gördü.

ABD-Çin ticaret savaşında suların yeniden ısınması ve Çin Yuan’ının değer kaybetmesi sonrası analistler Çinlilerin güvenli bir liman olarak Bitcoin’e yöneldikleri ve Bitcoin’deki bugünkü yükselişinin bundan kaynaklandığı sıklıkla dile getirmeye başladılar.

Schiff ise farklı düşünüyor. Altın boğası Schiff’e göre Çinliler Bitcoin satın almıyorlar. Schiff Twitter hesabı üzerinden “CNBC, izleyicisini Bitcoin satın almaya yönlendirmek için elinden geleni yapıyor. Altının daha büyük pazarı olmasına rağmen, CNBC Bitcoin’e daha fazla yayın süresi ayırıyor. Çinliler güvenli liman olarak Bitcoin almıyor. Spekülatörler alıyor ve Çinlilerin güvenli liman umuduyla Bitcoin almasını bekliyorlar” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x