Yükleniyor...

Amerikalı Kadınların %33’ü Kripto Varlıklara Yatırım Yapmak İstiyor

BlockFi araştırmasına göre, ABD’li kadın katılımcıların %30’u 2022'nin sonuna kadar dijital varlık satın almak istiyor.

kadin kripto

BlockFi araştırmasına göre, ABD’li kadın katılımcıların %30’u 2022’nin sonuna kadar dijital varlık satın almak istiyor.

BlockFi, kadınların dijital varlık sektörüne yönelik farkındalıklarını ve duygularını belirlemek için 1000’den fazla Amerikalı kadınla anket yaptı. Sonuçlara göre, her üç kadından biri yıl sonuna kadar kriptoya yatırım yapmayı planlarken, %60’ı önümüzdeki üç ay içinde satın alacaklarını söyledi.

Dijital varlıkların popülaritesi yıllar içinde giderek artıyor. Bununla birlikte, alanı ilgi çekici bulan kişilerin çoğunluğunun erkek olması nedeniyle sektörde önemli bir cinsiyet farkı olduğunu belirtmekte fayda var.

Yakın tarihli BlockFi araştırmasına göre, kadınlar bu alana giderek daha fazla dahil oluyor. Ankete katılan 1.031 kadının %30’u 2022’nin sonuna kadar dijital varlık ekosistemine girmeyi planlarken, bunların %60’ı önümüzdeki 90 gün içinde kripto alanına girmeyi planlıyor.

Kadınlar Arasında Kripto Paralara Farkındalık da Artıyor

Kadınlar arasında kripto farkındalığı da artıyor. Katılımcıların %92’si Bitcoin ve altcoinleri duyduğunu dile getirdi.

Varlık sınıfı genellikle bireylerin belirli kişisel hedeflere ulaşmasına yardımcı olabilecek bir finansal araç olarak görülüyor. Ankete katılan her beş kadından biri, tatillerini finanse etmek veya bir ev satın almak için kriptoya yatırım yaptıklarını söyledi.

Katılımcıların %14’ü Bitcoin’in uzun vadeli uygun bir yatırım olduğunu düşünüyor. Aynı zamanda, %4’ü NFT’leri o şekilde görüyor.

Kadınlara Göre Kripto En Umut Verici Kariyer Sektörlerden Biri

kripto para kadin

Ankete katılan ABD’li kadınların %24’ü dijital varlıklara sahip olduklarını, bunların %70’i ise Holders (yıllardır satın almış ve hala sahip oldukları malları elinde tutuyor) olduğunu söyledi.

Katılımcıların yaklaşık %50’si kripto para satın almayı bildiklerini aktardı.

Ankete göre Bitcoin %71 ile tartışmasız en popüler varlık olurken, Dogecoin %42 ile ikinci sırada, Ethereum %18 ile üçüncü sırada yer aldı.

Kadınlar ayrıca sektördeki iş perspektiflerini de görüyorlar. Her 10 kişiden biri kriptonun en umut verici kariyer sektörü olduğunu ve fintech’e dikkat çeken katılımcı sayısını ikiye katladığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner