Amerikalılar, Bitcoin'in (BTC) Resmi Olarak Benimsenmesini İstiyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Amerikalılar, Bitcoin’in (BTC) Resmi Olarak Benimsenmesini İstiyor

YouGov tarafından yapılan yeni bir ankete göre, Amerikalıların dörtte birinden daha fazlası, Bitcoin'in resmi olarak tanınmasını istiyor.

abd

YouGov tarafından yapılan yeni bir ankete göre, Amerikalıların dörtte birinden daha fazlası, Bitcoin’in resmi olarak tanınmasını istiyor.

Ankete katılan 4.912 Amerikalının %11’lik kısmı böyle bir girişimi ciddi oranda desteklerken, %16’sı ise belirli bir ölçüde destekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’i resmi hale getirmek isteyen kişilerin büyük bir kısmı 25-34 yaş aralığı arasında yer alıyor. Bu aynı zamanda Bitcoin’in resmi olarak benimsenmesini talep edenlerin %44’üne tekabül ediyor.

Baby Boomer kuşağının yalnızca %11’i böyle bir girişimden yana. %43’lük kısmı ise bu fikre şiddetle karşı çıkmayı tercih ediyor.

Bitcoin’in resmi olarak benimsenmesini isteyen Amerikalıların %21’inin geliri yıllık 80.000 doların üzerinde yer alıyor. 40.000 dolardan az kazanan Amerikalıların ise %11’i Bitcoin’in benimsenmesinden yana.

Erkeklerin %33’ü Bitcoin’in benimsenmesini isterken, kadınlarda bu oran %21’de sınırlı kalıyor.

Demokratları destekleyenlerin %29’u bu fikri desteklerken, Cumhuriyetçilerin %26’sı Bitcoin’i benimseme fikrini destekliyor.

El Salvador, 7 Eylül’de Bitcoin’i resmi olarak benimsedi. Görünüşe göre, bazı Amerikalılar da kendi ülkelerinin aynı yolu takip etmesini istiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x