Yükleniyor...

Analist Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) Fiyat Hareketlerini İnceledi: Düşüş Devam Eder mi?

Yakından takip edilen kripto para analisti Benjamin Cowen, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50'nin üzerinde değer kaybetmişken BTC için potansiyel bir taban fiyat belirledi.

Bitcoin prices drop 2

Yakından takip edilen kripto para analisti Benjamin Cowen, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’nin üzerinde değer kaybetmişken BTC için potansiyel bir taban fiyat belirledi.

YouTube kanalı InvestAnswers ile yeni bir röportajda Cowen, 30.000 doların Bitcoin için çok önemli bir fiyat seviyesi olduğunu söylüyor:

“Açıkçası 30.000 dolar büyük bir alan. Mutlak bir zemin olduğunu söylemek istemiyorum çünkü bunu söylersem ve altına inerse yeni bir zemin bulmak gerekir. Ancak, çeşitli seviyelerin tutulmasıyla ilgili muhtemel olasılıklar olduğunu söyleyebilirim ve açıkçası, ne kadar aşağı gidersek, o fiyatı tutma ihtimalimiz o kadar artar. 30.000 dolar kademeli bir düşüş durumunda kesinlikle bir ilgi alanıdır. Kimseyi korkutmak istemiyorum ama aynı zamanda 30.000 doların altına düşmemizin imkansız olduğunu da söylemek istemiyorum çünkü bu olabilir. Yazın 30,00 doların altına düştük. Ocak ayında 30.000 doların altına düştük…”

Analist, “en kötü durum senaryosunun” Bitcoin’i 20.000 dolara düşüreceğini söylüyor. Cowen’e göre, Bitcoin ile ilgili dikkat edilmesi gereken şey, bir varlığın aşırı değerli veya düşük değerli olup olmadığını izleyen bir gösterge olan RSI’dir. RSI, Mart 2020’deki pandemi kaynaklı çöküşten bu yana neredeyse görülmeyen seviyelerde olduğuna dikkat çekerek, BTC’nin şu anda düşük değerli olduğunu gösteriyor.

“İyileşmeden önce daha da kötüleşebilir. Haftalık RSI’ya bakıyorsunuz oldukça düşük, ancak daha da düşebilir. Daha düşük olamazmış gibi ses çıkarmak istemiyorum. Mart 2020’deki kadar düşük durumdayız, ancak Mart 2020’deki kadar düşmemiz için, aslında bu düşüş trendini birkaç hafta daha sürdürmemiz gerektiğine inanıyorum. 2018’in sonunda geri döndüğümüz yere geri dönmek için, fiyat hareketinin aşağı yukarı yavaş bir yaralanma gibi kaldığını görmemiz gerekebilir. Bu, önümüzdeki birkaç ay içinde hala geçerli olabilir ve bu yüzden daha önce söyledim, bence birinci çeyrek düşüş eğiliminde kalacak… Piyasa düşüşe geçtiğinde, gerçekten piyasaya girmek istediğiniz zamandır. Boğa piyasaları size para kazandırır ve ayı piyasaları sizi zengin eder.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner