Yükleniyor...

Analist, Bitcoin’in bu hafta son iki yılın en yüksek seviyesine ulaşabileceğini söyledi

Kripto para analisti, lider kripto paranın potansiyel bir ETF onayıyla birlikte 50.

bitcoin spot etf

Kripto para analisti, lider kripto paranın potansiyel bir ETF onayıyla birlikte 50.000 dolara ulaşabileceğini iddia etti.

X üzerinde Bluntz ismiyle tanınan analist, Bitcoin’in şu anda yukarıya doğru five-wave (beş dalgalı) bir hareketin ortasında olduğunu iddia etti.

Bluntz, piyasaların potansiyel spot Bitcoin ETF onayı beklentisiyle birlikte Bitcoin’in önümüzdeki günlerde 50.000 doları görebileceğini gösteren bir grafik paylaştı.

Analist şunları söyledi:

“Büyük hafta yaklaşıyor. Bitcoin, haber beklentisiyle birlikte hafta sonu yatay bir düzlemde işlem gördü.
Bitcoin ile ilgili önyargım buna benziyor. ETF duyurusuyla birlikte yükselişe geçilecek ardından derin bir geri çekilme yaşanacak.
Hafta sonundaki altcoin fiyat hareketlerine baktığımızda Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşırken altcoin’lerin de bir kaçının benzer bir şey yapacağına inanıyorum. Ancak birçok altcoin’in de yeni düşük seviyeleri görüp yükselişe geçemeyeceğini düşünüyorum.”

Blunts, Elliot Wave teorisinin tanınan savunucularından birisidir. Bu teori, topluluk psikolojisini analiz edip gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye dayalı bir teknik analiz yaklaşımıdır.

btc 50

Trader’ın paylaştı grafikte görüldüğü üzere, Bitcoin’in beşinci dalgayı tamamlamak için 50.000 doların üzerine çıkacağı ve bunun daha sonra 38.000 dolara doğru üç düzeltmeyi tetikleyeceğini tahmin etti.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada Bitstamp borsasının verilerine göre 46,688 dolar üzerinden işlem görmüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner