Yükleniyor...

Analist Coin Bureau, Sağlam Temellere Sahip Olduğunu Söylediği Bu NFT Projesinin Çok Yükseleceğini Düşünüyor

Coin Bureau’nun anonim analisti, son 30 günde %650 değerinde büyüyen bir non-fungible token (NFT) projesinin daha fazla yükselmesini sağlayacak temellere sahip olduğunu söylüyor.

analist coin bureau saglam temellere sahip oldugunu soyledigi ve cok yonlu buldugu bu nft projesinin cok yukselecegini dusunuyor 1

Coin Bureau’nun anonim analisti, son 30 günde %650 değerinde büyüyen bir non-fungible token (NFT) projesinin daha fazla yükselmesini sağlayacak temellere sahip olduğunu söylüyor.

Guy adıyla anılan analist, 610.000 YouTube abonesine neden Chiliz’in (CHZ) kripto para alanına büyük bir kullanıcı kitlesi getirebileceğini düşündüğünü açıklıyor:

“Yüzlerce ve milyonlarca insanı kripto para alanına taşıma potansiyeline sahip o killer app’i mi arıyorsunuz?… Ya bu proje NFT’leri, sporu ve kripto parayı birleştirirse? Bu, onu çok yükseklere çıkarabilecek bir roket yakıtı türü… Bu Chiliz olurdu.”

CHZ token, benzersiz dijitalleştirilmiş varlıklara olan yüksek talebin ortasında NFT projelerinin popülaritesinin artmasıyla son birkaç ayda iyi bir performans gösterdi. CHZ şu anda 2.6 milyar dolarlık bir değerlemeyle piyasa değerine göre ilk 50 proje arasında yer alıyor.

Chiliz blokzinciri şirketi, spor franchise’larının hayran token’ları aracılığıyla gelirlerini artırmalarına olanak tanıyan Socios.com platformunu işletiyor. Taraftarların, takım kararlarını etkilemek ve diğer ayrıcalıklara erişim elde etmek için kullanabilecekleri bu token’ları almak için CHZ kripto para birimini satın almaları gerekiyor. 

Guy, Chiliz’in şu anda kripto para alanındaki en ilginç projelerden biri olduğunu açıklayarak, spor takımlarının taraftar kitlesinden para kazanmasına nasıl yardımcı olduğunu açıklıyor:

“Chiliz, ekiplerin ekip yönetimini bir oyun haline getirmesi, bunu kendi başına bir eğlenceye dönüştürmesi ve bu oylama hakları talebinden para kazanması için bir çözüm sunuyor. Öte yandan taraftarlar, takımlarını desteklemenin ve gerçek dünyadaki spor etkinliklerini etkileyen belirli takım kararlarına oy verme fırsatı bulmanın yeni bir yolunu buluyor.”

Ayrıca, Chiliz’in NFT pazarına girerek ve markalı dijital koleksiyonlar oluşturmak için blokzinciri ekosistem geliştiricisi Enjin (ENJ) ile ortaklık kurarak kendisini gerçek dünya değeri üretecek şekilde konumlandırdığını da belirtti:

“Socios, ortak kulüpler için Ethereum tabanlı koleksiyon öğeleri oluşturmak için Enjin ile birlikte çalıştı. Birkaç hafta önce Chiliz, NFT’leri gerçek zamanlı olarak üretmek için Chainlink ile entegre olduğunu da duyurdu. Bu neden önemli? Bu, Chiliz’in gerçek spor etkinliklerine ve sınırlı sayıda üretilen NFT’lere yanıt olarak dinamik NFT’ler oluşturmasına olanak tanır…

Chiliz’i bir proje, konsept ve gerçek zamanlı olarak NFT’lerle benzersiz dijital spor hatıralarının yolunu açıyor gibi görünmeleri nedeniyle gerçekten seviyorum. Ayrıca NFT’lere takımla ilgili somut avantajlar ekleme fikrini de gerçekten çok seviyorum. Bu şekilde somut gerçek dünya değerine sahipler ve bu gelecekteki talebi yönlendirebilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner