Yükleniyor...

Analist Nicholas Merten’e Göre Bitcoin (BTC), Daha Önce S&P 500 Endeksinde Görülen Bir Modeli Yansıtıyor Olabilir

Yakından takip edilen popüler kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin'in (BTC) daha önce S&P 500 endeksinde görüntülenen teknik bir fiyat modelini yansıtıyor olabileceğini söyledi.

bitcoin 5ylM cover 2

Yakından takip edilen popüler kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) daha önce S&P 500 endeksinde görüntülenen teknik bir fiyat modelini yansıtıyor olabileceğini söyledi.

Yeni videosunda Merten, BTC’nin S&P 500’ün 2000 ile 2008 yılları arasında yaşadığı modeli takip ediyor olabileceğini, ancak bunun çok daha küçük bir zaman diliminde olabileceğini ifade etti. Merten, 2008’de S&P 500’ün nasıl 1500 dolara yükseldiğini ve ardından 770 dolara indiğini ve sonrasında bu durumu 4 yıl boyunca tekrarladığını hatırlattı. Merten kurumların optimal bir giriş noktası elde etmeden önce bu modelin gerçekleşmesini bekleyebileceğini söyledi:

“Kurumlar, büyük pozisyonlar inşa etmesi gereken büyük alıcılar, piyasaların sessiz, durgun olduğu, coşku duymadıkları bir dönemi çok sevmezler ama bu indirim fırsatları sırasında satın almayı severler. Yavaş yavaş girerler, korkuya kapılırlar. Burada dipleri belirleyen onlar. Sanırım burada gördüğümüz şey bu arkadaşlar. Sanırım burada, kripto piyasalarında S&P 500’den bir sahneyi yeniden oynuyoruz. Ancak burada aylık mumlara bakmak yerine, bunun daha çok haftalık grafik olduğunu söyleyebilirim… Kriptoda işler çok daha hızlı oluyor çünkü çok daha küçük bir pazar.”

Model gerçekleşirse, Merten, tekrar toparlanmadan ve yükseliş trendine devam etmeden önce Bitcoin’in yaklaşık 30.000 dolar seviyesine düşebileceğini öngörüyor.

Senaryo acımasız görünse de kripto analisti bunun her şeyden çok bir fırsat olacağını söylüyor.

“Bu fiyatın burada geri çekileceğini düşünsem de, panik satışı yapmak, piyasadan çıkmak için bir neden değil. Aslında, Bitcoin’in pazar hakimiyetini yeniden kazanmasına, daha da yükselmesine ve 150.000 ila 100.000 dolar seviyesini ziyaret etmesine izin verecek uzun vadeli bir birikim modeli oluşturmak için bir katalizör olabilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner