Yükleniyor...

Analist Peter Brandt Bitcoin (BTC) Konusundaki Fikrini Değiştiriyor mu?

Efsanevi trader Peter Brandt, Bitcoin'in (BTC) mevcut fiyat hareketini tarihsel emsal ile karşılaştıran bir grafik oluşturdu.

peter brandt bitcoin

Efsanevi trader Peter Brandt, Bitcoin’in (BTC) mevcut fiyat hareketini tarihsel emsal ile karşılaştıran bir grafik oluşturdu.

Brandt, Bitcoin’in fiyat hareketinin, büyük düşüş ve durgunluk dönemlerinin başlangıcındaki 2018 ve 2019’daki anlara benzer olup olmadığını tartışmak için Twitter’da bir paylaşım yaptı.

Grafiği yayınladıktan kısa bir süre sonra Brandt, yaklaşık bir ay boyunca kripto paraları tartışmayı planlamadığını söyledi.

“Bir trader olarak 46 yıl boyunca bazı zorlu ticaretlerden dolayı acı çektim. Duygusuz değilim ve bazılarınızın acı çektiğini bildiğimden bir ay kadar kripto paralarla ilgili Tweet göndermeyi bırakacağım.”

Bitcoin, Çarşamba günü Nisan ayındaki en yüksek seviyesinden %50’den fazla düşüşle 30.415 dolara kadar geriledi. Kurumsal yatırımcıların girişinin oynaklığı azaltması “beklendiğini” belirtilirken, trader düşüşün Bitcoin’in 28 Haziran 2019 ile 13 Mart 2020 arasında yaşadığı %72.2 oranındaki düşüşünden bu yana en büyük düzeltme olduğuna dikkat çekiyor. Brandt, alaycı bir biçimde kurumsal yatırımcı olayına da vurgu yaptı:

“Şimdi bu resmi olarak Mart 2020’nin en düşük seviyesinden bu yana gelen en büyük düzeltme. Ama bu nasıl olabilir????? Kurumsal destek olması gerekiyor. Bunun olmaması gerekiyordu!!!!!”

E1iiwT3VcAAWSQf

23 Nisan’da, Bitcoin bir gecede 54.000 dolardan 48.000 dolara keskin bir düşüş yaptıktan sonra Brandt, satın alma emirlerini 33.000 dolar seviyesinin altında girdiğini açıkladı.

“Bir gecede BTC’yi 32.501 dolardan satın almak için emir girdim.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner