Yükleniyor...

Analist, potansiyel bir boğa tuzağına karşı uyardı

Popüler kripto analisti, Bitcoin'in geri çekilmeden önce boğaları bir ralli ile tuzağa düşürmeye hazırlandığını belirtti.

bull trap,

Popüler kripto analisti, Bitcoin’in geri çekilmeden önce boğaları bir ralli ile tuzağa düşürmeye hazırlandığını belirtti.

Credible Crypto X üzerinden yaptığı açıklamada, lider kriptonun yeni bir yükseliş yaşaması durumunda şaşırmayacağını söyledi:

“İlk etapta reddedildi ancak ‘gerçek’ düşüş başlamadan önce bir kez daha yükselmesini görmek şaşırtıcı olmaz.”

credible crypto

Analist, yatırımcıların kısa süreli sıkışmalar sebebiyle gerçekleşmeyen yükselişleri takip etmesi gerektiğini vurguladı.

Credible Crypto’ya göre, lider kripto paranın son zamanlarda 38.000 dolar seviyesini görmesi kısa süreli bir sıkışmanın sonucuydu ve yeni bir düşüş için zemin hazırladı.

“Bu yukarı yönlü hareketlerde görmek istediğimiz şey, kusa süreli sıkışmalar değil daha çok yukarıya doğru spot odaklı hareketler.”

Analist, long pozisyona sahip olan yatırımcıların paniğe kapılması ve tasfiye etmesi sebebiyle Bitcoin’in eninde sonunda ivmesini kaybedeceğini ve düşüş yaşayacağını öngördü.

“Uzun bir süre sonra açık pozisyonlarda dip seviyelerden bir artış yaşadık. En son bu tip bir yükseliş yaşandığında ne oldu? Aşağı doğru bir sıkışma gördük…
Yükselişte açık pozisyonlarda yine bir artış söz konusu. Bunun anlamı Bitcoin’in geri çekildiği bir senaryoda long pozisyon sahiplerinin bazılarının paniğe kapıldığını göreceğiz ve bu da fiyatın daha hızlı bir biçimde düşmesine sebep olacak.”

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada, CoinMarketCap verilerine göre, 37,664 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner