Yükleniyor...

Analistler, Bitcoin’deki Ichimoku Bulut Kırılımının Daha Fazla Yükselişe İşaret Ettiğini Söylüyor

Piyasa yorumcuları, Bitcoin’in Ichimoku bulut kırılımının daha fazla yükselişe işaret ettiğini söylüyor.

analistler bitcoindeki ichimoku bulut kiriliminin daha fazla yukselise isaret ettigini soyluyor

Piyasa yorumcuları, Bitcoin’in Ichimoku bulut kırılımının daha fazla yükselişe işaret ettiğini söylüyor.

Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton Çarşamba günü CoinDesk’e verdiği demeçte, “Bitcoin günlük bulut tarafından tanımlanan direnci temizledi ve bugünün kapanışında kırılımı teyit etmesi muhtemel” ifadelerini kullandı. Stockton ayrıca ekledi:

“Kırılma, orta vadeli düşüş trendini tersine çeviriyor ve bir sonraki büyük engeli, 200 günlük hareketli ortalamaya (MA) ve %50’lik bir geri çekilme seviyesinin karşılık geldiği 50.000-51.000 dolar arasındaki alana yerleştiriyor.”

Analistler günlük stokastik osilatörünün aşırı alım sinyali vermeye yakın olduğunu bunun da devam eden bir yükselişten önce geçici konsolidasyon potansiyeline işaret ettiğini söylüyor. 

Günlük bulutun artık bir destek olarak çalışabileceğini söyleyen Stockton ayrıca jeopolitik riskin artması nedeniyle sıkı bir stop loss tutmak gerektiğinin de altını çiziyor.

Bilindiği gibi Bitcoin, savaş haberlerinin ortaya çıkmasıyla 34.000 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ardından Rusya ve Ukrayna’dan gelen taleple %25 değer kazanarak 45.000 dolara kadar yükseldi. Bitcoin yayın saati itibariyle 43.821 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner