Yükleniyor...

Analistler BTC İçin Ne Fiyat Veriyor? Haftanın Popüler Altcoinleri Hangileri?

Bitcoin’de yükseliş başladı, analistler neler diyor?

Bitcoin’de yükseliş başladı, analistler neler diyor?

Analistler BTC Hakkında Ne Diyor?

Zincir üstü veri analitiği CryptoQuant’tan bir kripto varlık analisti Bitcoin ile ilgili olası fiyat tahminlerini paylaştı. Analiste göre Bitcoin’in 18 Haziran itibariyle 17 bin 662 dolara düştüğü seviye dip seviyesi olmayabilir fakat analiste göre şu anki seviye göz önünde bulundurulursa bu varsayım çok da geçerli olmayabilir. Bu varsayımla ilgili yorum yapan bir diğer analist Tomas Hancar, Bitcoin’in bu alt fiyata ulaşması için 1/3 şans görüyor yani çok düşük bir ihtimal diyebiliriz. Hancar, bu seviyelerden alım yapılır mı sorusuna ise Bitcoin alımının şimdi başlaması gerektiğini ve kısa bir süre sonra çok güçlü bir sıçrama yaşanacağını söyleyerek yanıt vermiş. Yani analist Hancar’a göre Bitcoin için şu an tam da alım zamanı çünkü yakın zamanda iyi bir sıçrama olacağını belirtmiş analist. Birçok kripto para yatırımcısının yakından takip ettiği Crypto Rover isimli bir analist ise Bitcoin’de boğa formasyonun çalışması durumunda lider kripto para biriminin sert bir yükseliş trendine gireceğini söylüyor. Popüler analistin aktardığına göre Bitcoin 28 bin dolar seviyesini aşarsa 40 bin dolara kadar yükselebilir. Analist aynı zamanda bu yükselişin bir boğa koşusundan ziyade mini bir trend olacağını da sözleri arasında eklemiş. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli analisti McGlone da yine diğer analistlerin yorumuna benzer bir şekilde yorum yaparak Bitcoin için iyi bir satın alma zamanı olduğunu belirtmiş. 

Haftanın Popüler Kripto Para Birimleri

Haftanın öne çıkan popüler kripto para birimlerine baktığımızda listenin başını Bitcoin çekiyor. Bitcoin’den sonra ise Luna geliyor. Luna’nın son 24 saatlik verilerine baktığımızda %3,36 yükseliş kaydederek 2 dolar 15 cent civarında fiyatlandığını görüyoruz. Luna’nın arkasından listede yerini alan kripto para birimi ise Waves oluyor. Waves geçtiğimiz hafta başında 5,65 dolardan 6,48 dolara kadar yüzde 15 oranında iyi bir yükseliş kaydetti. Devam eden günlerde 6 dolar bandına tutunamayan altcoin 5,6 dolara kadar çekilirken haftanın dip seviyesini kaydetti. Dip seviyesinden sonra yeniden bir yükseliş trendi yaşayan Waves 6,65 dolara kadar çıkarak haftanın zirvesini kaydetti ve an itibariyle 24 saatlik verilere baktığımızda %5,25 yükselişle 6,33 dolar seviyesinden fiyatlanıyor. Listenin geri kalanında bizleri Ceek coin karşılıyor. Ceek’e baktığımızda o da durağan bir hafta geçirdikten sonra an itibariyle %2’lik bir yükselişle 24 cent seviyesinden fiyatlanmaya devam ediyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner