Yükleniyor...

Analistler: “Spot Bitcoin ETF’lerin onaylanma ihtimali yüzde 90”

Bloomberg ETF analistleri, Spot Bitcoin ETF'lerin onaylanma ihtimalini yüzde 90'a yükseltti.

Bitcoin ETF

Bloomberg ETF analistleri, Spot Bitcoin ETF’lerin onaylanma ihtimalini yüzde 90’a yükseltti.

Kripto piyasasının gözü kulağı son birkaç aydır ETF’lerde. BlackRock’ın attığı Spot Bitcoin ETF adımı, birçok kurumsal şirketin de dahil olmasıyla çığ gibi büyüdü. Ark Invest, 21Shares ve Fidelity gibi şirketler de Spot Bitcoin ETF başvurusunda bulundu.

Son yaşanan süreçleri ele alan Bloomberg ETF analistleri, karmaşık bir hale gelen Spot Bitcoin ETF’leri ile ilgili görüşlerini paylaştı. Analistler, ETF’lerin SEC tarafından onaylanma ihtimalini yüzde 90’a yükseltti.

Bloomberg analistleri, Spot Bitcoin ETF’lerinden emin!

Bloomberg ETF analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, Spot Bitcoin ETF başvurularının SEC tarafından onaylanma ihtimalini yüzde 90’a yükseltti.

etf bitcoin

Analistler, yüzde 90’a yükselttikleri onay ihtimalini, Ark Invest ve 21Shares’in SEC’ten gelen talep üzerine Bitcoin ETF izahnamelerini güncellemelerine bağladı. Kurumsallar, yaptıkları ETF başvurularına, yeni dil ve daha fazla bağlam hakkında belgeler ekledi.

Konuyla ilgili görüşlerini aktaran analistler, “SEC ile fon sağlayıcıları arasındaki bu karşılıklı çekişme, yeni lansmanlar için standart bir uygulamadır. Ancak, bu spot Bitcoin ETF başvuruları için bir ilktir. Bu da SEC’in Ark’ın teklifini onaylamak için çalıştığını gösteriyor.” dedi.

Bloomberg’ün analistleri, 10 Ocak’a kadar SEC’in Spot Bitcoin ETF başvurularını onaylamasını bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner