Yükleniyor...

Analistler yorumladı: Bitcoin düşüşe mi geçiyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta başında ulaştığı seviyeden yüzde 8'den fazla bir düşüş yaşadı.

btc analist yorumu bitcoin

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta başında ulaştığı seviyeden yüzde 8’den fazla bir düşüş yaşadı. BTC’nin düşüşü, analistler tarafından yorumlandı.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta spot Ethereum ETF spekülasyonları eşliğinde yükselişe geçmişti. Lider kripto para birimi, hafta başında 72.000 dolara kadar yükseldi.

Verilere göre, 21 Mayıs’ta 71.980 dolara ulaşan BTC, 23 Mayıs’ta 66.260 dolara kadar düşüş gerçekleştirdi. BTC’deki yüzde 8’den fazla düşüşün arkasındaki etmen “haberi sat” süreci oldu. SEC, 23 Mayıs’ta spot Ethereum ETF’leri onayladı. Önceden onayı fiyatlayan kripto para piyasası, onayın ardından düşüşe geçti.

Kripto analistleri, BTC’deki düşüşün devam edip etmeyeceğini yorumladılar.

BTC bitcoin analist yorum

Analistler Bitcoin düşüşünü normal karşıladı

Bitcoin (BTC) rekor seviyesinden yüzde 10’a yakın düşüş yaşadı. Birçok analist, BTC’nin rutin konsolidasyon aşamalarının bir parçası olarak daha fazla düşebileceğini öne sürdü.

Kripto analisti Mags, BTC’nin son rallisinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.835 dolar yakınındaki ana dirençten reddedildiğini aktardı. Mags, BTC’nin potansiyel bir yükselişten önce 65.000 dolar civarında konsolide olabileceğinin altını çizdi.

Analist, “BTC, yüksek aralığın yakınında bir miktar dirençle karşı karşıya ve başka bir yükselişten önce orta aralığın (65.000 $) yakınında bir miktar konsolidasyon bekliyor.” yorumunda bulundu.

Bir başka kripto analisti George, BTC fiyatının henüz dip bölgeye ulaşmadığını ve 60.000 dolar civarındaki destek noktasının test edilebileceğini aktardı.

George, 60.000 doların yeni pozisyonlar aramak için güzel bir nokta olduğunu savundu.

MN Capital’in kurucusu Michaël van de Poppe ise halving’ten bu yana BTC’nin kısa zaman dilimlerinde benzer hareketleri sıklıkla yaptığını ifade etti. Analist, BTC’nin konsolide olduğunu dile getirdi.

Michaël van de Poppe, “Muhtemelen bu konsolidasyon daha uzun bir süre devam edecek ve 61-63 bin dolarları bile görebileceğimizden şüpheleniyorum.” dedi.

Popüler kripto analisti Rekt Capital ise aşağı yönlü dalgalanmaların devam edebileceğini belirtti. Rekt Capital, “Konsolidasyon devam ediyor ve tarih bunun 60.000 ila 70.000 $ arasında birkaç hafta daha devam edeceğini gösteriyor.” şeklinde yorum yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner