Yükleniyor...

Andreas Antonopoulos: Ethereum’un (ETH) Geleceği Bitcoin’den (BTC) Daha Belirsiz

Bitcoin (BTC) savunucusu ve eğitimci Andreas Antonopoulos, Ethereum'un (ETH) geleceğinin Bitcoin'e kıyasla oldukça belirsiz olduğunu ifade etti.

andreas

Bitcoin (BTC) savunucusu ve eğitimci Andreas Antonopoulos, Ethereum’un (ETH) geleceğinin Bitcoin’e kıyasla oldukça belirsiz olduğunu ifade etti.

Antonopoulos, Real Vision ile gerçekleştirdiği röportajda, Ethereum ile Bitcoin’i karşı karşıya getirdi. Ona göre Ethereum’un daha genel amaçlı bir yapıda olması, fikir yürütmeyi de zor hale getiriyor. Ethereum’un karmaşık yapısı daha işlevsel olsa da, bunun bazı sonuçları söz konusu.

“Ethereum sisteminin gelişebilmesi için çok daha fazla yeniliğe ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle bunu yaparken bazı tökezlemeler yaşanacaktır. Hatta yıkıcı kayıplar bile olabilir.

Bu sebeplerle Ethereum’u daha çok tamamlayıcı bir rolde görüyorum. Bitcoin’in girmek istemediği bazı inovasyon alanlarına Ethereum girmiş durumda.”

Antonopoulos, sözlerinin devamında, Ethereum’un kafa karıştıran piyasa anlatıları için yapabileceği şeylerden söz etti:

“Ethereum’un geleceği elbette Bitcoin’in geleceğinden daha belirsiz görünüyor. Ethereum’un kullanım durumu, çok daha açık bir yapıda bulunduğundan, fikir yürütmek zor ve kafa karıştırıcı. DeFi sektörü, NFT’ler veya ICO’lar. Ethereum’un mevcut modelinin ne olduğunu düşündüğünüzde birçok farklı sonuçla karşı karşıya kalmanız mümkün.”

Antonopoulos, kripto para sektörünün, düzenleyicilerin yeni hamlelerine karşı dayanması gerekeceğini, ancak tüm bunların kötü olmak zorunda olmadığını da ekledi:

“2009 yılında blockchain’in piyasaya sürülmesi, tüm duvarları yıktı ve herkese gözetim olmadan işlem yapabilme olanağı verdi.

Blockchain teknolojisinin sınırsız geniş ve açık inovasyon alanını hem iyi yönleri hem de kötü yönleriyle kucaklamamız gerekiyor. Şu sıralar kriptografide ve dağıtılmış sistemlerde son 300-400 yıldaki en iyi finansal hizmetleri görüyoruz. Bununla birlikte en cüretkar dolandırıcılık faaliyetlerine de tanık oluyoruz. Saadet zincirleri ve piramit planları gibi birçok farklı yöntemle saf yatırımcılar aldatılıyorlar. Ancak her şeye rağmen Bitcoin’in son derece güçlü bir ağı ve altında yatan son derece faydalı bir teknoloji var. Bu nedenle Bitcoin’in oldukça iyi bir yatırım olduğu kanaatindeyim.”

 

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner