Yükleniyor...

Andreas Antonopoulos Kimdir?

Andreas Antonopoulos, çok satan bir yazar, konuşmacı, eğitimci ve Bitcoin ve açık blok zinciri teknolojilerinde çok aranan bir uzmandır.

Andreas Antonopoulos

Andreas Antonopoulos, çok satan bir yazar, konuşmacı, eğitimci ve Bitcoin ve açık blok zinciri teknolojilerinde çok aranan bir uzmandır. Karmaşık konuları anlaşılmasını kolaylaştırması ve bu teknolojilerin küresel toplumlarımız üzerindeki hem olumlu hem de olumsuz etkilerini vurgulaması ile tanınır.

Andreas Antonopoulos Hayatı

Andreas M. Antonopoulos İngiliz-Yunan asıllı Bitcoin savunucusu, teknoloji girişimcisi ve yazardır. 1972’de Londra’da dünyaya gelmiştir.

Antonopoulos 1972’de Londra, Birleşik Krallık’ta doğdu ve Yunan Cuntası sırasında Yunanistan’ın Atina kentine taşındı. Çocukluğunu orada geçirdi ve 17 yaşında İngiltere’ye döndü. Andreas Antonopoulos, University College London’dan Bilgisayar bilimi ve Veri İletişimi, Ağlar ve Dağıtılmış Sistemler alanlarında derece aldı.

2003’ten 2011’e kadar Nemertes Research’te Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kurucu Ortak olarak görev yaptı. Oradayken, Antonopoulos bilgisayar güvenliğini araştırdı ve bilgisayar güvenliğine yönelik en büyük tehdidin deneyimli bilgisayar korsanları değil, aşırı karmaşık sistemler olduğunu belirtti.

2012’de Andreas Antonopoulos, Bitcoin’e aşık oldu. Sonunda serbest danışman olarak işini bıraktı ve konferanslarda bitcoin hakkında konuşmaya, yeni başlayanlar için danışmanlık yapmaya ve ücretsiz makaleler yazmaya başladı.

Andreas Antonopoulos 2

Ocak 2014’te Antonopoulos, baş güvenlik görevlisi olarak Blockchain.info’ya katıldı. Eylül 2014’te STK rolünden ayrıldı.

Nisan 2014’te Andreas Antonopoulos, bir Newsweek makalesinde Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olarak tanımlanan Dorian Nakamoto için bir bağış toplama kampanyası düzenledi. Makalede kullanılan raporlama teknikleri, gazeteciler ve Bitcoin topluluğu üyeleri arasında tartışmalıydı. Makale sonucunda gördüğü ilgiden sonra Nakamoto’ya yardımcı olmayı amaçlayan bağış toplama etkinliği, o sırada 23.000 ABD Doları değerinde 50 Bitcoin topladı.

8 Ekim 2014’te Antonopoulos, Kanada Senatosu’nun Bankacılık, Ticaret ve Ticaret komitesi önünde senatörlerin Kanada’da Bitcoin’in nasıl düzenleneceğine ilişkin sorularını ele almak için konuştu.

Mart 2016’da, Mastering Bitcoin’in ilk baskısı Antonopoulos tarafından basılı ve çevrimiçi olarak, ardından Haziran 2017’de ikinci baskısı yayınlandı.

Aralık 2017’de, Roger Ver’in 5 Aralık’ta Twitter’da Andreas Antonopoulos’un 2012’den beri Bitcoin hakkında “belirgin” kamuya açık konuşması göz önüne alındığında yatırım seçimlerini sorgulayan bir kamuya açık gönderi yapmasının ardından, Antonopoulos’a çalışmalarının binden fazla takipçisi tarafından 100’den fazla Bitcoin’in istenmeyen bağışları gönderildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner