Yükleniyor...

Animoca Brands ve Ubisoft, Blockchain Oyununa 12 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

NFT dijital ticaret kartlarını içeren, ücretsiz bir oyun olan "Cross the Ages" (CTA), Pazartesi günü bir değerlemeyle 12 milyon dolarlık başlangıç ​​turu yaptığını duyurdu.

crosstheages

NFT dijital ticaret kartlarını içeren, ücretsiz bir oyun olan “Cross the Ages” (CTA), Pazartesi günü bir değerlemeyle 12 milyon dolarlık başlangıç ​​turu yaptığını duyurdu. Finansmandan elde edilen gelir, oyunun geliştirme programına, yeteneklerin elde tutulmasına ve pazara açılma faaliyetlerine gidecek.

Blockchain oyunu Cross the Ages’e yatırım yapanlar arasında oyun odaklı kripto yatırım şirketi Animoca Brands, büyük oyun yayıncısı Ubisoft, Polygon ve The Sandbox’ın kurucu ortağı, COO’su Sebastian Borget yer aldı.

Ocak ayında, aktif blockchain oyunlarının sayısı önceki yıla göre iki katına çıkarak yaklaşık 400’e ulaştı. Kripto borsası devi FTX, Şubat ayında kendi oyun birimini başlattığını ve geçen hafta, oyunun yapımcısı Good Luck Games’i satın aldığını duyurdu.

‘Cross the Ages’ Evreni

oyun

“Cross the Ages”, bir dizi romana dayanan distopik gelecekte geçen mobil ücretsiz bir kart oyunudur. Oyuncular, NFT’ler için bireysel ve takımlar halinde rekabet eder ve dijital kartları fiziksel kopyalara dönüştürme seçeneğine sahiptir.

Oyunun, romanlardaki ipuçlarına dayalı görevler de dahil olmak üzere, 2023’ün ortalarına kadar metaverse öğeleri eklemesi planlanıyor. Geliştiriciler, sanatçılar ve oyuncular da yeni şehirler ve oyunlar oluşturma yeteneğine sahip olacak.

CTA oyununun beta sürümü Mayıs ayı sonlarında, ardından dijital ve fiziksel kartlar Haziran ayında başlayacak. CTA, daha sonra NFT pazaryeri ve merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolleri paketini piyasaya sürecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner